X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

 

301 yönlendirmesi nasıl yapılır? sorusu, internet sitesi programlaması yapmayı düşünen insanlar için oldukça önemlidir. Kalıcı yönlendirme yapmak için kullanılan 301 yönlendirmesi; çalışmayan internet sitelerinin, çalışan bağlantılara yönlendirilmesi için tercih edilmekte ve ciddi avantajlar sağlamaktadır. İnternet sitesi üzerindeki çalışmayan bağlantı miktarını azaltmak Seo çalışmaları için de ciddi avantajlar sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle de çalışmayan bağlantılar için 301 yönlendirmesini yapmak büyük önem arz etmektedir. 301 yönlendirmelerinden sonra herhangi bir problem ile karşılaşmamak için url adresinde ya da site haritasında herhangi bir değişiklik yapmamanız gerekmektedir. 301 yönlendirmesi nasıl yapılır? konusu hakkında merak edilen diğer bir nokta da işlemin doğru bir şekilde yapılmasını sağlamak için atılacak adımlardır. 

İnternet Sitenizin Adresini Değiştirirken Dikkatli Olmalısınız

İnternet sitenizin alan adını değiştirecekseniz ya da yeni bir site açacaksanız; iki aşamada bu işlemi tamamlamanız gerekmektedir. Doğru bir yönlendirme süreci yürütmek ve bu işlemlerin problemsiz bir şekilde tamamlanmasını sağlamak için bu kriterlere dikkat etmelisiniz. Alan adı değişimlerinde, ilk önce alan adı değiştirmeyi ve daha sonra kurulan siteyi ve yönlendirme işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. İnternet sitelerinde sıkça karşılaşılan 404 hatasının da en kolay çözüm yöntemlerinden birsidir. 404 hatası alınan bağlantıya yapılan kalıcı yönlendirme işlemi, internet sitenizi ziyaret edenlerin aradığına ulaşmasını kolaylaştırmaktadır.301 yönlendirmesi nasıl yapılır? internet sitesi üzerinde minimum düzeyde hata almak isteyenlerin özen göstermesi gereken bir konudur. Bu nedenle uygulanacak ayarların doğru şekilde tespit edilmesi gerekmektedir.

301 Yönlendirmesi Ne Şekilde Yapılmalıdır?

301 yönlendirmelerinin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi, internet sayfanızın yüksek verimlilikte çalışması için oldukça önemlidir. Google üzerinden ya da kullanmış olduğunuz paneller aracılığıyla linklerinizin kontrolünü gerçekleştirerek tüm linkleriniz için bir yönlendirme programı yürütmelisiniz. 

301 Yönlendirmesi İçin Gerekli Ayarların Yapılması

Eski alan adınızdan gelen trafiğin ve backlink işlemlerinin doğru bir şekilde korunması için URL adreslerini yeni alan adına yönlendirmelisiniz. Bu yönlendirme çalışmalarının en doğru şekilde yapılmasının yolu ise .htaccess dosyası üzerinde yapılan değişikliklerden geçmektedir. 301 yönlendirmesi nasıl yapılır? konusu için diğer bir detay ise değiştirilecek detayın yalnızca alan adı olmasıdır. Site haritası üzerinde değişiklik yapmak ya da url yapısı üzerinde oynama yapmak istiyorsanız bu sistemi kullanamazsınız.

Dinamik olan her türlü internet sayfanız için aşağıdaki .htaccess taslağını kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde yönlendirme kodunu kendiniz yazarak işlemi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.eskidomain\.com

RewriteRule (.*) http://www.yenidomain.com/$1 [R=301,L]

Bu adım yalnızca yönlendirme yapmanız gerektiğinde işe yaramaktadır. Url yapısında değişikliğe gitmeyeceğiniz durumlarda ise gireceğiniz kod değişmektedir. Bu nedenle dikkatli olmak ve yapılacak işi doğru tespit etmek oldukça önemlidir. 301 alan adı yönlendirmesi nasıl yapılır? İnternet sitenizin url yapısında değişikliğe gidecekseniz, bu kodu girerek gerekli düzenlemeyi tamamlayabilirsiniz.

redirect 301 /eski-iletisim-url.html http://www.yenidomain.com/yeni-iletisim-url
redirect 301/eski-iletisim-url.html http://www.newdomain.co.uk/yeni-hakkimizda-url

Alan adı değişikliğini gerçekleştirmeden önce, .htaccess dosyası üzerinde yapmanız gereken tüm düzenlemeleri tamamlamış olmanız gerekmektedir. Eski alan adı ve yeni alan adının doğru şekilde bu dosyada yer alması, taşınma işlerinizi kolaylaştıracaktır. 

Site Yöneticisi Üzerinden URL Taşıma

Kullandığınız internet sitesi platformu üzerinden 301 yönlendirmesini gerçekleştirmek oldukça kolay bir hale gelmiştir. Yeni alan adınızın onaylandığından emin olduktan sonra hızlı ve kolay bir şekilde site yönetim panelleri üzerinden 301 yönlendirmesini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Yeni alan adınızın site haritasını gönderdikten ve test edilebilir hale geldiğinden emin olduktan sonra arama motorlarına 301 yönlendirmenizi bildirebilirsiniz. 404 hatasının çözümlerinden biri olan kalıcı yönlendirme işlemini bilinçli bir şekilde kullanmak arama motorlarında internet sitenizin ön plana çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Top