X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

Sanal Sunucu Nasıl Satın Alınır?

 

Internet ortamında yer alan, sunulan ve barındırılan her bir veri birer sunucuya bağlıdır. Bu sunucular aracılığı ile internet verileri erişime açık bir konuma getirilmektedir. Başka bir deyişle sunucular sayesinde internet verilerine erişim sağlanmaktadır. Sunucular genel durumlarda veri merkezlerinde fiziksel bir şekilde depo edilir. Ancak sanal sunucu adı verilen durumlarda bu fiziksel bir şekilde veri depolama alanı ortadan kalkar çünkü sanal sunucu yardımı ile fiziksel ortam sanal ortama taşınır. Bu tür taşıma işlemleri için sanallaştırma yazılımları kullanılmaktadır. Sanal sunucuların temel çalışma prensibi büyük sunucuları yazılım aracılığıyla birden fazla sunucuya bölmesi şeklindedir. Bu şekilde sanal sunucu kullanarak bulunan kaynaklar verimli bir şekilde kullanılır. Sanal sunucunun olumlu yönlerini ve getirilerini bilen firmalar sanal sunucu nasıl satın alınır sorusunu sormaya ve bu konu ile ilgili bilgi aramaya başlar.

 

Ne Tür Kullanıcılar Sanal Sunucu Satın Alabilir?

 

Sanal sunucular kaynaklardan veri tasarrufu sağlama gibi bir özelliğe sahip olduğu için birçok firma tarafından sıklıkla kullanılmak istenmektedir. Kaynaklardan veri tasarrufuna ek olarak hızlı erişim de sağlamaktadır. Ancak genellikle küçük ya da orta ölçekli işletmeler tarafından tercih edilir. Sanal sunucu nasıl satın alınır diye merak eden bu tarz işletmelerin gelişmiş düzeyde bir depolama alanına ihtiyacı olmamasından ötürü sanal sunucular onlar için depolama ve veri saklama alanında yeterli gelmektedir. Sanal sunucu kullanımı belli bir alana bağlı olarak çalışılmadığından ötürü de firmalar tarafından tercih edilmektedir. Özellikle büyük ölçekli firmalar belli bir alana sıkışık kalıp o kısma bağımlı olmak yerine sanal sunucu kullanımını tercih etmektedir. Bunlara ek olarak bütün bir sunucuya ihtiyacı olmayan ve fiziksel sunucu kullanımı ile ilgili sorun yaşayan gelişmiş firmalar da sanal sunucu nasıl satın alınır sorusu için cevap bulduktan sonra oldukça kolay bir şekilde bu hizmetten faydalanabilir.

 

Sanal Sunucu Nereden Satın Alınır?

 

Sanal sunucular veri depolama özelliği açısından sıklıkla aranan bir bilişim aracıdır. Kendine has yazılımlar ile kurulabilen bu sanal sunucular daha az yer kaplar ve kullanıcılar için daha hızlı erişim sağlayabilir. Bu sebeplerden ötürü sanal sunucu nasıl satın alınır sorusu ve nereden satın alınır sorusu büyük önem taşır. Sanal sunucular temel olarak satın almanın yanı sıra kiralama gibi bir yöntem kullanılarak da elde edilebilir. Bu şekilde sunucu elde edebilmek için alanında uzman ekipler ile çalışılması gerekmektedir. Kiralamak istediğiniz süreye ve kiralamak için kullanacağınız verilerin ortalama büyüklüğüne bağlı olarak fiyat değişikliği de söz konusu olabilir. Alanında uzman kişiler ve destek ekipler sizlere sanal sunucunun kurulumunu tamamlanmış bir şekilde teslim edecektir. Bu sayede sizlerin başka bir yazılımla ya da yazılım aracı ile ilgilenmenize gerek kalmaz.

 

İşletim Sisteminin Sanal Sunucuya Herhangi Bir Etkisi Bulunur Mu?

 

Sanal sunucu nasıl satın alınır sorusunun ardından kullanıcıların akıllarına sanal sunucunun işletim sistemi üzerinde bulunabilecek etkisi gelmektedir. Sanal sunucular bir yazılım aracılığıyla yönetildiği için işletim sistemi üzerine büyük ölçüde bir etkisi bulunmamaktadır. Başka bir deyişle sanal sunucuları bilgisayar işletim sisteminden ayrı bir şekilde değerlendirmemek gerekir. Bu sebepten ötürü neredeyse her işletim sistemi için kolay ve az bir zaman alacak şekilde kurulum aşaması mevcut bulunmaktadır. Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 12, Centos sürümleri, Ubuntu sürümleri gibi işletim sistemlerinde sanal sunucu kurulumu yapılabilmektedir. Bunların yanı sıra işletim sisteminizde kurulumun yapılabilirliğini öğrenmek için alanında uzman ekipler ile iletişime geçebilirsiniz.

Top