X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

Alan adı transferi nasıl yapılır, alan adına aynı zamanda domain denilmektedir. Domain transferi kayıtlı olunan firmanın değiştirilmesi anlamına gelmektedir. Alan adı transferi yapabilmek için bazı şartların oluşturulması gerekmektedir. Alan adı transferi işlemi genel olarak en az bir hafta içinde tamamlanabilen işlemlerdir. Transfer işlemi yapılırken belirli bir süre için ücret ödenmektedir. Ücret konusunda işlem yapılan yerden bilgi almak mümkün olmaktadır. Alan adı transfer kontrolleri sistemden yapılabildiği için işlemlerinizin durumunu takip etme şansınız bulunmaktadır. Alan adı yaptığınız iş hakkında bilgi veren anlamlı kelimelerden seçilmelidir. Markanızın bilinirlik kazanmasına ve müşterilerin sizi tanımasına yardımcı olmaktadır. 

 

Alan Adı Transferi Yapılabilmesi İçin Gereken Koşullar

 

Farklı sebeplerden domain transferi işlemi yapılabilmektedir. Alan adı transferi nasıl yapılır işleminden önce bunun için sağlanması gereken koşullar birkaç başlıkta sıralanmaktadır:

 

● Domain tescil tarihinin en az 60 gün geçmiş olması gerekmektedir.

● Alan adının kayıtlı olduğu firmaya hiçbir borç bulunmaması önemlidir.

● Admin contact'in çalışır durumda olması şarttır.

● Alan adı transferi yapılmadan önce tescil tarihinin bitmesine en az 20 gün kalması gerekmektedir.

● Transferin gerçekleşmesi için domain statüsünün aktif olması önceliktir. Domainin beklemede, kilitli veya silinmesi transfer sürecini olumsuz etkileyen bir durumdur.

● Alan adı transferi talebinde bulunan kişiyle alan adının sahibi olan kişi aynı kişi olmalıdır. Domain transferi başkası adına yapılamaz.

● Transfer işlemi için şifreye sahip olmanız gerekir. Eğer şifreniz yoksa eski firmanızdan talep etmeniz önemlidir.

 

İyi Bir Alan Adı Nasıl Seçilir?

 

Alan adı seçilirken firmanızın yaptığı işi anlatacak kelimelerin kullanılması önemlidir. Kısa ve yalın bir anlatım yapılması anlaşılmayı kolaylaştırır. Ayrıca akılda kalıcı ve ilginç kelimeler müşterilerin dikkatini çekmektedir. Sayı, işaret veya özel karakter içermeyen özellikte olmalıdır. Kullanacağınız anahtar kelimeler sayesinde arama motorunda öncelik sahibi olmanız mümkün olabilmektedir. Alan adı transferi nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak bu alanda hizmet veren firmamızdan destek talep edebilirsiniz. İşlemlerinizin kolaylıkla yapılması ve takibi konusunda her türlü destek verilmektedir. Alan adının transferi müşterilerinizi etkilemeyecek ve işlerinizi aksatmayacak şekilde tamamlanmalıdır. Alan adı ilk alındığında bilinen markaların adlarının kesinlikle kullanılmaması gerekir. Alınmak istenen alan adının kullanılıp kullanılmadığı mutlaka araştırılarak belirlenmelidir.

 

Alan Adı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Alan adı transferi nasıl yapılır sorusu domain değiştirmek isteyen kişilerin internette araştırdığı konu başlıklarındandır. Alan adı transferlerinde öncelikle alınacak olan domainin sosyal medyada farklı platformlarda kontrol edilmesi gerekir. Benzer veya çağrışım yapan adlar tercih edilmemelidir. Bu durumda marka değerinizin oluşturulması sağlanamaz. Platformlarda olmayan bir ad yeni bir başlangıç için iyi bir seçenek olacaktır. Domain kısa olduğunda akılda kalıcılığı ve yazım kolaylığı sağlar.  Uzun domainlerin yazılışı sırasında farklı yerlerin çıkması olumsuz bir etki yaratır. Kelime seçimlerini yaparken uzun vadeli olarak düşünülmelidir. Alınan ad müşteriler tarafından benimsendikten sonra uzun yıllar varlığını sürdürebilecektir. Yapılan hizmetin özelliklerine göre uluslararası veya yerel bir dil kullanılması gerekir. 

 

Alan Adı Transferi

 

Alan adı transferi nasıl yapılır ve transfer işlemi ne kadar sürer konusu merak edilmektedir. Alan adı transferi talebi yapıldıktan sonra işlemlere başlanır. Ama işlemler sırasında olabilecek aksaklıklar da her zaman hesaba katılmalıdır. Mevcut alan adınızın tescil tarihine çok yakın işlem yapılırsa süreçte oluşan aksaklıklar sebebiyle sıkıntı yaşayabilirsiniz. İşlemler sırasında her türlü detayı incelemek ve ortalama olarak 10 gün civarında biteceğini bilmeniz gerekir. Ama en önemli konu domain transferi için tescilinizin son 20 gününden önce başvurunuzu tamamlamanızdır. Firmamız işlemlerinizin aksamadan yapılması için hizmet vermektedir. 

Top