X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Sanal Sunucu Paketlerinde 10 AY Öde 12 AY Kullan Fırsatı İçin Hemen TIKLAYIN !

Tüm Hosting Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

 

Backlink Nedir?  sorusu internet ile alakalı olan kişiler tarafından oldukça merak edilen bir durumdur. Arama motoru optimizasyonu (SEO) için ilk yapılacaklar arasında yer alan backlink, önemli bağlantılardır. Bir internet sitesi üzerinden bağlantı verilmek istenen internet sitesinin linkinin paylaşılması işlemidir. İnternet sitesinin değerinin artması ve Google gibi bir arama motoru tarafından özgün bir site olarak değerlendirilebilmek amacıyla backlink kazanılması oldukça önemlidir. Web sitesinin popülerliği hakkında bilgi veren backlinklerin kaliteli bağlantılar olması sitenin özgünlüğü için kritiktir. Arama motoru optimizasyonunda, anahtar kelime ile birlikte site üzerinde yer alan kaliteli bağlantı sayısı da kontrol edilmektedir. Backlink, resim, metin veya url şeklinde verilebilir. Backlink kalitesini, internet sitesinin içeriği ve ilgili alanda referans bağlantı verilmesi belirlemektedir. 

Backlink Nasıl Alınır? 

Backlink Nedir? Arama motorları tarafından, birçok backlink spam olarak değerlendirilmektedir. Dijitalleşmekte olan bu alanda kaliteli, özgün ve içeriğe uygun backlink alınması ile birlikte internet sitesi daha güvenilir olmakla beraber sürekli olarak değerlendirilmektedir. Kaliteli backlink içeriğine sahip web sitelerinin arama motorlarındaki arama sıralarında yüksek sıralamalarda yer aldığı bilinmektedir. Site içerisindeki ziyaretçi trafiğinin artışı backlink oluşturma görevini daha önemli bir seviyeye taşımaktadır. Backlink oluşturma süreci doğru yönetilmediğinde arama motoru tarafından banlanmaya kadar giden bir süreci beraberinde getirir. Banlanmış bir internet sitesinin tekrar güvenli site olması oldukça zaman almaktadır. Backlink kaliteli ve güvenilir sitelerden alınmalıdır. 

Backlink Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Backlink Nedir? Backlink alınması esnasında dikkat edilmesi gereken temel kurallar bulunmaktadır. Backlinkte kalite, aslında bağlantının kalıcı olması ve içeriğe uyumlu olması olarak özetlenebilir. Oluşturulan backlinkin herhangi bir nedenden dolayı kaldırılması internet siteniz üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir. Bu etkilerin önüne geçmek için, internet sitesinin güncel ve istikrarlı olması oldukça önemlidir. Blog yazılarının altına yapılan yorumlarda backlink oluşturulması oldukça popüler yöntemlerden biridir. Burada ana sayfaya yönlendirmeler yerine alt sayfalara yönlendirme yapmak faydalı olmaktadır. Bu sayede anahtar kelimenin kalitesi de korunmaktadır. Backlinklerin doğal olması gereklidir. Popüler blog sitelerinin, internet sitenizi tanıtan ve bağlantı veren yazılar oluşturması da kaliteli backlink oluşturma yöntemlerindendir.

Backlink Terimleri Nelerdir?

Backlink Nedir? Arama motoru optimizasyonunun yapı taşıdır. SEO uyumlu bir internet sitesinin oluşturulması için en önemli bağlantı ağı siteler arasında backlink kurulumu ile gerçekleşmektedir. SEO türlerine göre backlink oluşumu değişebilmektedir. Backlink türleri; nofollow link ve dofollow link olarak değerlendirilebilir. Her iki bağlantının da kullanılmasının avantajı ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu linkler arama motoru tarafından listelenmesi veya takip edilmesi durumuna göre farklılık göstermektedir. Nofollow linkler, arama motoru tarafından takip edilmeyen; dofollow linkler ise arama motoru tarafından takip edilen ve bağlanan sitelere de etki eden linklerdir. Eğer bir link nofollow özelliğinde paylaşılmıyorsa, dofollow özelliği ile oluşmaktadır. Dofollow linkler, linklerin kalitesi ile içeriği birlikte incelenmektedir. 

Dofollow Backlink Nasıl Alınır?

Backlink Nedir? Dofollow link ve nofollow link oluşturulmasında önemli olan her zaman backlinkin kaliteli içeriğe göre oluşturulması ve internet sitesi ile uyumlu olmasıdır. Uyum oranı ne kadar yüksekse internet sitesinin bulunabilirliği ve popülaritesi de o kadar yüksek olacaktır. Arama motorunda sıralama günümüz dünyasında oldukça önemlidir. Kaliteli backlink oluşumu da organik sıralamada yardımcı olmaktadır. Daha hızlı indeks oluşumu için de dofollow backlink kullanılmaktadır. İçerik ve özgünlüğü değerlendirilen site, ziyaretçilere uygun şekilde yönlendirilmektedir. Uygun içeriğe sahip olan internet siteleri de doğrudan ziyaretçi trafiğinde artış yaşayacaktır. Backlink almak için birçok internet sitesi mevcuttur. Ücretsiz backlink siteleri kullanılması durumunda, önemli olanın kaliteli backlink oluşturulması olduğu unutulmamalıdır.

 

 

Top