X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

 

Backorder nedir? Tüm dünya internet çağında bulunmaktadır. Günümüzde internetin insanlar için yeri büyüktür. Bunlardan dolayı internet ile ilgili her geçen gün yeni iş alanları ya da yeni teknolojiler ortaya çıkmaktadır. İnternet sayesinde problemlerin çoğu kısa bir sürede çözülebiliyor. Kişiler ya da firmalar internet üzerinde kendilerine ait bir site oluşturmak istediklerinde web site açmaları gerekmektedir. Web sitesi oluştururken yapılması gereken ilk şey alan adı ya da domain adı almaktır. Alan adı alırken bazen problemler ortaya çıkabilmektedir. Genelde bu problemlerin en büyüğü daha önce alan adının başka biri tarafından alındığı ile ilgili olmaktadır. Bu problem de web sitesi için alan adı almak isteyen firmalar adına oldukça can sıkıcı bir sorundur. Fakat backorder sistemi ile bu problem çözülebilmektedir.

Backorder Nasıl Yapılmaktadır?

Backorder nedir? Backorder sistemi bir web sitesi için alınmak istenen alan adının başka biri tarafından alındığında belirli bir süre bekledikten sonra istenilen alan adına sahip olmanızı sağlamaktadır. Fakat alan adına backorder sistemi sayesinde sahip olabilmek için kullanma süresinin dolması beklenir. Süre dolduktan sonra alan adı alınabilir. Alan adı alırken isim ve soy isminizi kullanmak istediğinizde aynı isim ve soy isimde bir alan adı kullanıyor olabilir. Bu sık karşılaşılan bir problemdir. Kendi adınıza ve soy isminizin olduğu bir alan adı almak istediğinizde backorder sistemine başvurmak gerekmektedir. Backorder sistemi almak istediğiniz fakat sahibi olan alan adını sizin adınıza rezerve etmektedir. Bu sisteme backorder denilmektedir.

Backorder Sisteminin Çalışma Şekli Nasıldır?

Backorder nedir? Backorder kişilerin ya da firmaların web sitesini kurarken alan adı almak istediklerinde karşılaştıkları alan adının sahibi olma sorununu çözen bir sisteme denilmektedir. Bu sistemde alan adı sizin için rezerve edilir ve kullanım süresi dolunca size verilir. Fakat bazı durumlarda bir alan adını çok fazla kişi rezerve ettiğinde alan adını almak zorlaşabilir. Bu gibi durumlarda açık artırma yöntemi kullanılır. Açık artırma yöntemi sadece çok fazla talep gören bir alan adı için yapılmaktadır. Her rezerve edilen alan adı için bu yöntem uygulanmamaktadır. Açık artırma yönteminde alan adını almak isteyen kişiler bir fiyat vererek açık artırmaya girerler. Ve alan adı için en yüksek fiyatı veren firma ya da kişi alan adının sahibi olur. Açık artırmalar backorder işlemlerinde yapılmaktadır. Backorder işlemlerinde gerçekleştirilen açık artırmalarda alan adı için katılımcı ne kadar artarsa fiyat da aynı orantı da artacaktır. Alan adını almak isteyenlerin bir diğer merak ettikleri şey ise backorder’ın ne zaman yapılması gerektiğidir. Backorder için yapılması gereken ilk işlem ön sipariş olacaktır. Ön sipariş vererek alan adı boşa düştüğünde alan adını rezerve ettirmiş olursunuz. Ön sipariş verirken aynı zamanda bir de ön ödeme yapmak gerekmektedir. Fakat bu ödenen miktar alan adının alınamadığı durumlarda sizlere geri iade edilir. Backorder nedir? Denildiğinde ön sipariş de cevap olarak verilebilir.

Backorder’ın Avantajları

Alan adı sahip olmak istiyorsanız fakat istediğiniz alan adı başka birinde ise backorder sistemi sizler için büyük bir avantajdır. Çünkü backorder sistemi olmadan istediğiniz alan adını tekrar alabilmek zordur. Bu nedenle Backorder sisteminin en büyük avantajı istediğiniz alan adının sahibinde düştüğü anda rezerve ederek kendinize alabilmenizdir. İstenilen alan adı sahibinden düştüğü anda backorder sistemi sayesinde alan adı başka biri tarafından rezerve edilmemiş ise otomatik olarak size geçer. Backorder nedir? Backorder istenilen alan adının başkasında olduğu durumlarda ön sipariş sistemi ile birlikte alan adının sahibi olunmasını sağlar.

Top