X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

En İyi Fiyata .COM.TR 50 TL Yerine 25 TL Hemen Kaydetmek İçin Tıklayınız !

En İyi Fiyata .COM.TR 50 TL Yerine 25 TL Hemen Kaydetmek İçin Tıklayınız !

WhatsApp  Satış Öncesi

CloudflareDNS olarak da çok sık anılan bu hizmet, Reddit, Etsy gibi büyük birçok sitenin de yer aldığı, web sitelerinin performansını ve hızını artırmaya yardımcı olan bir hizmet olarak kısaca tanımlanabilir. Özellikleri arasında birçok işlevsel ve faydalı unsur bulunması, web sitesi sahipleri için birçok farklı avantaj sağlamaktadır. İçerik dağıtım ağı, DDoSkoruması, ve alan adı suncusu hizmetleri sunan ABD merkezli bir şirket olan Cloudflare, ziyaretçi ile barındırma hizmeti arasında yer almaktadır.

 

Günümüzde internet sitelerinin güvenli bir şekilde yayın yapmasını sağlayan önemli bir sitem olarak özel seçenekler sunmaktadır. Cache gibi özellikleri de site performansının yükseltilmesinde önemli etkileri ile dikkat çekmektedir. Cloudflarebu yöndengünümüzde internet dünyası için önemli hizmetler sumaktadır.

 

CloudflareNe İşe Yarar?

CloudflareTürkiye hizmetleri kapsamında birçok internet sitesi için önemli unsurlar sağlamaktadır. DDoS, içerik dağıtımı, alan adı ve suncu konularında hizmetler veren ABD San Francisco merkezli Cloudflare, bir internet sitesinin güvenli ve hızlı şekilde hizmet vermesini sağlar. Catche özelliği ile yüzde 30 oranında siteni hızlanmasına da katkı sağlamaktadır. Öte yandan günümüzde yaygın olarak görülen siber saldırılara karşı da etkili bir servis olarak öne çıkmaktadır. Özellikle E-ticaret platformlarında daha rahat kullanılır ve fayda sağlamaktadır.

 

Cloudflare hizmeti almak için sisteme kayıt olmak gerekecektir. Kullanılacak ürün bu sistem üzerinden seçilerek işleme kolayca başlanabilir. Hizmet tercihinden sonra Cloudflare tarafından sunulan DNS’ler ile sitenin domain DNS’leri değişmektedir. Bu adımın da tamamlanmasının ardından web sitesinin koruma altına alınması ve istenen hizmetlerin bir kısmı veya hepsi için işlem yapılması mümkündür.

 

CloudflareNasıl Kapatılır?

Cloudflare kapatma işlemleri için bazı adımların izlemesi gerekecektir. Genelde web sitelerinn hızlı bağlantı, güvenlik gibi unsurlar için site dns’leriniCloudflare üzerinden yönlendirmelerine bağlı olarak oluşan bu hizmetler kullanıcılara herhangi bir olumsuz etki sunmamaktadır. Bu kapsamda internet kullanıcısının yapabileceği herhangi bir şey bulunmamaktadır.

 

Cloudflare kaldırma işlemleri için ilk olarak domain yönetim paneline girilmesi gerekmektedir. Panele giriş yapıldıktan sonra Nameserver adreslerini host ile değiştirilmesi gerekir. Bu adımlar takip edildikten sonra genelde 2 – 24 saat içinde kaldırma işlemi tamamlanacaktır. Cloudflare ile internet sitesi sahibi kişilerin birçok avantaj elde etmesi sağlandığı gibi kullanıcılar için de faydaları bulunmaktadır.

 

CloudflareKullanmanın Avantajları Nelerdir?

Cloudflare avantajlarıarasında birçok farklı başlık altında hizmetleri değerlendirilmesi mümkündür. Özellikle internet sitesinin güvenlik ve performans sorunlarının ortadan kaldırılması için bu hizmetlerden yararlanmaya çoğu zaman ihtiyaç duyulur.

 

Cloudflare kullanmanın avantajları arasında kısaca şunlar yer almaktadır:

 

● Veri ihlalleri, DDoS saldırıları gibi güvenlik risklerini önler.

● Site hızının artırılmasına katkı sağlar.

● Gereksiz karakterleri ortadan kaldırtarak daha hızlı sayfa yüklemesi yaparak küçültme işlemleri sunar.

● Ücretsiz SSL’ler ile güveliği iyileştirir.

 

Güvenlik ve web siteleri için hız unsurları konusunda sağladığı avantajlar dünya genelinde Cloudflare kullanımının önemini de artırmıştır. Genelde ücretsiz paketler sınırlı olacağı için tam verim kazanmak adına ücretli paketleri tercih edilmesi gerekmektedir.

 

CloudflareGerekli Mi?

Cloudflare kullanan siteler arasında birçok bilinen büyük platform yer almaktadır. Sağladığı güvenlik ve hız sayesinde gerekliliği de öne çıkmaktadır. Cloudflare sayesinde veri ihlalleri, bot saldırıları ve DDoS saldırıları gibi tehlikelerin ortadan kaldırılması sağlamaktadır. Bu gibi yüksek düzeyde güvenlik avantajları her web sitesi için Cloudflaregibi hizmetlerin gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca siteleri de hızlandırması sayesindegünümüzde yaygı olarak tüm dünyada tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

Top