X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

 

" CloudLinux nedir? " sorusuna cevap olarak 2009'lu yıllarda Igor Seletskiy tarafından kurulan bir işletim sistemi olduğu söylenebilmektedir. Bu işletim sistemi özellikle paylaşımlı sunucuların üzerinde hizmet sunan kişi ya da firmalara yönelik olarak geliştirilmiştir. Cloudlinux sisteminin temelleri Centos işletim merkezine dayanmaktadır. Cloudlinux sistem genel yapısı itibari ile OpenVZ kaynak çekirdeği ve RPM paketler kullanmaktadır. Aynı zamanda İmunify360 kurucusu olan Igor Seletskiy, Cloudlinux OS hosting servis sağlayıcıları ile veri merkezleri için önemli bir lider işletim sistemi oluşturmuştur. Hosting üzerinde oluşturulan her bir kullanıcı CageFS sayesinde izole edilmekte ve onlara özel şekilde atanmış olan kaynaklar kullanılmaktadır. Bu sayede sunucunun güvenliği en üst seviyelere çıkmaktadır.

 

CloudLinux Özellikleri Nelerdir?

" CloudLinux nedir? " sorusunun yanı sıra "Cloudlinux özellikleri nelerdir?" sorusu da pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu işletim sistemi özellikleri arasında sayılabilecek LVE Manager; her bir kullanıcı için tüm IO, bellek kaynağı, CPU, işlem sayısı ve bağlantıları sınırlandırmaktadır. MySQL Governor, paylaşılan sunucuların kullanımını izlemekte ve kötüye kullanım tespit ettiği zaman sisteme müdahale etmektedir. Bu nedenle My SQL Governor'ın sistemin aşırı yüklenmelerini önlediği ve performansı artırdığı savunulabilmektedir. CageFS, her müşteriyi benzersiz bir şekilde sarmalamakta ve kullanıcıların birbirini görmesini önlemektedir. CageFS ile kullanıcıların kendine ait hassas bilgileri başkaları tarafından görüntülenememekte, dosyalar kullanıcıya özel açılmaktadır. Ayrıca CageFS pek çok siber saldırıyı önlemekte ve müşteri bilgilerini korumaktadır.

 

Yeni Sürüm Destekli, Güvenli İşletim Sistemi

" CloudLinux nedir ve özellikleri nelerdir?" gibi konular özellikle bilgisayar ile ilgilenen kişilerce merak edilmektedir. Cloudlinux özellikleri arasında yer alan HardenedPHP, tüm PHP sistemlerinin yaklaşık olarak %85'ini kapsamaktadır. Bu yeni sistem, PHP'nin eski ve pek çok yerde desteklenmeyen tüm sürümlerini korumaktadır. HardenedPHP ile 5.1, 5.2, 5.3, 7.0, 7.1, 7.2, 4.4.9, 5.4, 7.3 gibi pek çok PHP sürümü korunabilmektedir. SecureLinks özelliği ile bilinen her türlü sembolik bağlantılar ve saldırılar önlenebilmektedir. Özellik içerisinde yer alan çekirdek düzen, sunucuların güvenlik düzeyini artırmakta ve kötü niyetli kullanıcıların sembolik bir bağlantı oluşturmasını önlemektedir. Normalde bir saldırgan sunucusu başka bir web sunucusunu PHP yapılandırması için kolay bir şekilde kandırabilir iken SecureLinks ile bu durum mümkün değildir.

 

Farklı PHP Sürücülere Sahip İşletim Sistemi

" CloudLinux nedir ve avantajları nelerdir? " soruları için verilecek yanıtlar oldukça kapsamlıdır. Bu işletim sistemi avantajları arasında yer alan PHP selector, kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu PHP sürümünü seçmesine olanak tanımaktadır. 120'den fazla sayıda PHP uzantısına sahip olan tüm popüler PHP sürümleri, müşterilere nihai esneklik sağlamaktadır. Pyhton selektor ile müşterilerin her biri için özel seçiciler uygulanmaktadır. Herkesin ihtiyaçlarının farklı olmasından dolayı herkes kendine has Python sürümü seçebilmeli ve ek modüler yükleme yapabilmelidir. Phyton selektör ile seçilen Python uygulamaları üzerinden en iyi performansa sahip olabilmek için mod pessenger kullanılmaktadır.

 

Son Kullanıcı İhtiyaçlarına Uygun İşletim Sistemi

" CloudLinux nedir? " ve buna benzer sorular insanların kafasını kurcalamaktadır. Bu işletim sisteminde yer alan temel özellikler ise insanlara genel bir fikir vermektedir. Ruby Selektor özelliği, özellikle son kullanıcıların ihtiyaç duydukları belli bir Ruby sürümünü seçebilmesini sağlamaktadır. Node.JS seçici ise yine kullanıcı ihtiyaçlarına uygun tasarlanmıştır. Mod-Isapi ile farklı PHP sayfaları en güvenli ve hızlı yoldan gösterilebilmektedir. FCGID, RUID2, SuPHP ve ITK bu özelliğe açılan farklı alternatiflerdir. Oldukça düşük bellek ayak izine sahip olan Mod-Isapi, farklı dosyalarda yer alan PHP yönergelerini anlamakta ve ona uygun şekilde hareket etmektedir.

Top