X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

 

Cpanel yandex dns ayarı yapılması; mail, internet sitesinin alt yapısı çalışmaları gibi önemli işlemlerin doğru bir şekilde çalışması için oldukça önemlidir. DNS, belli bir alan adına ait tüm hizmetlerin doğru bir şekilde yürütülebilmesi için o alan adının internet sitesiyle olan bağlantısını sağlayan önemli bir noktadır. Bu nedenle kurumsal mail, internet sitesi yönlendirme gibi işlemlerinizin doğru bir şekilde çalışabilmesi için internet sitenizin dns ayarlarını doğru ve aktif bir şekilde kullanmanız oldukça önemlidir. Bu ayarların yapılması, adres çubuğunda internet sitenizin alan adı yazıldığında hangi altyapı ile bağlantı kuracağınızı gösterir ve alan adınızın çalışması için internet sitesiyle bağlanmasına yardımcı olan bir sistem olması dolayısıyla oldukça önemlidir. DNS ayarlarınızı yaparken seçeceğiniz internet sitesi, çalışmalarınızı yürüttüğünüz ülkede aktif ve hızlı hizmet veren bir site olduğunda internet sitenizin çalışma performansı olumlu yönde etkilenmektedir.

DNS Ayarı Mail Servisleri ve Sayfa Açılma Hızı İçin Oldukça Avantajlıdır

İnternet siteye ait alan adının çalışma kalitesini doğrudan etkileyen dns çalışmalarını yürütmek için cpanel yandex dns ayarı işleminin doğru şekilde yapılması oldukça önemlidir. Bu işlemin yapılmasındaki en temel amaçlardan birisi de mail sistemini özellikle dns sistemi üzerinden belli siteler ile kullanabilme imkânı yakalamaktır. Bunun yanında internet sitesinin ip bilgilerinin yandex sunucuları üzerinden işlenmesine imkân tanıyarak, internet sitenizin hızıyla ilgili avantajlar elde etmenize yardımcı olmaktadır. İnternet sitenizin kalitesini olumlu yönde etkilemesinin en temel nedeni ise yandex dns sunucularının ülkemiz tarafından sıkça kullanılması ve bu dns adreslerinin ülkemizde oldukça problemsiz bir şekilde çalışmasından kaynaklanmaktadır. 

DNS Ayarlarını Yapmadan Önce İnternet Adresinin Size Ait Olduğunu Doğrulayın

Cpanel üzerinden yandex dns ayarlarını yapabilmek için öncelikle alan adınızın yandex tarafından doğrulanmış olması gerekmektedir. Yandex tarafından alan adınızı doğrulamak için ise hesap oluşturmak ve kontrol etmek için yandex connect sistemini rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Cpanel yandex dns ayarı işlemine başlamadan önce bu doğrulamanın yapılması oldukça önemlidir. Yandex, Türkçe bir ara yüz sunması ve kolay kullanımı nedeniyle de ülkemizde sıkça tercih edilen bir dns suncusu olmuştur. Alan adının size ait olduğunu yandex üzerinden doğruladıktan sonra, alan adınızı yandex sunucularına devrederek bu sistemler üzerinde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Doğrulama işleminin yapılması, internet sitenizin güvenliği için oldukça önemlidir. Yandex’in sizler için sunmuş olduğu doğrulama yöntemleriyle, yandex tarafından internet sitesinin size ait olduğunun doğrulanmasını sağlayabilirsiniz.

Yandex DNS Ayarlarını İnternet Sitenizde Kullanmak İçin Şu Adımları İzleyebilirsiniz

Alan adının yandexe devredilmesi, alan adına dair yönetiminin yandex tarafından yürütülmesi anlamına gelir. Bu işlem sonrasında alan adınızla ilgili tüm servis bilgileri yandex sunucularında tutulacak ve yönetilecektir. Cpanel yandex dns ayarı işleminin kolay bir şekilde yapılması için oldukça avantajlı bir uygulama olan “connect dns editör” üstünden işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Domain sahipliğini doğruladığınız alan adı, yandex hesabınıza girdiğinizde karşınıza çıkacaktır. Bu alan adının kartı üzerinden gerekli işlemleri yaparak, internet sitenizi yandex’e devredebilirsiniz. Cpanel yönetim sistemine girdikten sonra, “Zone Editor” eklentisi altından rahat bir şekilde yönetebilirsiniz. Açılan listede, tüm dns kayıtlarınıza rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu kayıtları, yandex connect sisteminde verilen değerler ile değiştirmek için düzelt butonuna tıklayarak, gerekli düzeltmeleri yapabilir ya da eski verileri silmek için sil tuşuna tıklayabilirsiniz. Yandex sistemi üzerinde verilen dns verilerini internet sitenize ekledikten sonra, güncellemenin aktif hale gelmesi için 2 – 24 saat arası beklemeniz gerekebilir. Bu süreden sonra internet sitenizin dns ayarları değişmiş olacaktır. 

Top