X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

CyberPanel nasıl kurulur? OpenLiteSpeed web sunucusu için, yeni bir kaynak yardımıyla web barındırma kontrol paneli oluşturulmuştur. CyberPanelle yeni alan isimleri / vhost’ları kolay bir şekilde ekleyebilir ve bunlar için SSL’leri yönetebilirsiniz. Buna ek olarak, lscache modülü etkinleştirilir, böylelikle kullanıcılar sayfalarını önbelleğe almak için kullanabilirler. CyberPanel paneli CliaWeb' den VPS ya da VDS kiraladığınızda sipariş sırasında Kontrol Panel seçenekleri arasından seçerek kurdurabilirsiniz.

CyberPanel, Joomla ve WordPress' e girmek için tek tıkla ulaşabileceğiniz otomatik yükleyici vardır. WordPress yükleyicide WordPress için LiteSpeed Cache eklentisini etkinleştirir. Bu WordPress için ek performans sağlar. CyberPanel yani OpenLiteSpeed de php 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 7.0, 7.1, 7.2 php sürümleriyle, ftp, mariadb, dns, phpmyadmin, Auto SSL, dosya yöneticisi, Email Servisi kurulu gelmektedir. Bu da siteleriniz için istediğiniz php sürümünü seçebilirsiniz. CyberPanel’de Türkçe dil seçeneği de mevcuttur.

 

CyberPanel Nedir?

CyberPanel ücretsiz bir hosting kontrol panelidir. Piyasa da şu anda var olan diğer hosting kontrol panellerinden büyük farkıysa tamamen LiteSpeed tarafından geliştirilen OpenLiteSpeed desteğinin olmasıdır. CyberPanel üstelik LiteSpeed tarafından desteklenmekle beraber OpenLiteSpeed’in kendi doküman sayfasında da CyberPanel hakkında bilgi bulunmaktadır.

CyberPanel Sisteminin Gereksinimleri

CyberPanel nasıl kurulur? Cyberpanel kurulumu için minimum yapılandırma şu şekildedir;

 • Centos 7.x
 • En az 10 GB boş alan olmalıdır.
 • Python 2.7.x
 • En az 1 adet sabit ip adresi olmalıdır.
 • En az 512MB RAM (Tavsiyem 1GB ve üstü olmalıdır.)

Cyberpanel, Openlitespeed web serverle birlikte geldiği gibi, MTA tarafında mail sunucu olarak Postfix, pop3/imap tarafından da Dovecot kullanılır. Rainloop, Webmail olarak kuruludur.  Ayrıca php-selectorle birçok Hypertext Preprocessor(php) kullanımını desteklemektedir. PowerDns. DNS sunucu olarak kullanılmaktadır. Ayrıca son sürümle beraber Cpanel’den migrate yapılabilir. Cpanel sunucunuzu Cyberpanel’e taşıyabilirsiniz.

 

CyberPanel Kurulumu

CyberPanel nasıl kurulur? CyberPanel kurulumun başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için yukarı da belirttiğimiz “CyberPanelin Sistem Gereksinimleri kısmını sisteminizde bulunan özelliklere uygun olduğundan emin olmalısınız.

 1.  Kurulumun ilk aşamasında önce kurulum dosyalarını wget ile sunucumuza çekeriz: wget http://cyberpanel.net/install.tar.gz
 2. Daha sonra ise indirmiş olduğumuz install dosyasını sunucu üzerinden açıyoruz: tar zxf install.tar.gz
 3.  CD komutuyla açmış olduğumuz tar.gz dosyasında bulunan install klasörüne giriyoruz: cd install
 4.  Kurulum komutunu girmeden önce son olarak kurulum dosyamıza chmod veriyoruz: chmod +x install.py
 5.  Daha sonra kurulum dosyamızı çalıştırdığımız zaman 127.0.0.1 yazılmış olan yere sunucunun static ip adresi yazılacak: python install.py 127.0.0.1 
 6. Böylece kurulumu tamamlıyoruz. Kurulum işlemleri ortalama 15 ile 20 dakika kadar sürmekte, bu süreç sunucunuz ve internet hızına bağlı olarak değişebilir. Kurulum esnasında SSH’ı kesinlikle kapatmayınız.

Litespeed ve Openlitespeed Farkı

Openlitespeed ve Litespeed arasındaki farklar şunlardır;

 • Litespeed tamamen Apache uyumludur, bütün htaccess kurallarınızı okuyabilir, openlitespeed(OLS) ise sadece rewrite kurallarını okur ve kısmi olarak Apachele uyumludur.
 • Litespeed Cpanel, Directadmin, Plesk gibi bilinen tüm panellerle uyumluyken, OLS sadece Directadmin ve Cyberpanel ile uyumludur.
 • Litespeed’in açıklamasına göre, LS daha stabil çalışır.
 • Litespeed de chroot desteği bulunur, OLS de yoktur.
 • WordPress brute force saldırısı LS de mevcut iken OLS’de bulunmaz.
 • LS’de sürüm yönetimleri vardır, OLS’de bulunmaz.

CyberPanel  Admin Giriş

 • CyberPanel Paneli: https://ipadresiniz: 8090
 • OpenLiteSpeed Yönetim Paneli: https://ipadresiniz: 7080 
 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: 1234567

CyberPanel de admin şifrenizi hemen değiştirmeniz gerekir, varsayılan olarak 1234567 ayarlanmıştır. Ama bu şifreyi kırmak oldukça kolay olduğu için değiştirilmelidir.

OpenLiteSpeed Admin Şifresi Nasıl Oluşturulur?

OpenLiteSpeed sunucunuzun SSH ile bağladıktan sonra sırasıyla alt kısımda yer alan kodu yazmanız gerekmektedir.

cd /usr/local/lsws/admin/misc/pre>./admpass.sh

CyberPanel kurulum sonrasında bazen 503 hatası verebilir 503 hatası almanız durumunda SSH üzerinden sırası ile systemctl status gunicorn.socketsystemctl start gunicorn.socket komutlarını yazmanız gerekir.

CyberPanel resmî sitesi: CyberPanel.net

Top