X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Sanal Sunucu Paketlerinde 10 AY Öde 12 AY Kullan Fırsatı İçin Hemen TIKLAYIN !

Tüm Hosting Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

Teknolojinin gelişmesi ve hayatımızdaki yerinin yadsınamaz bir hal alması ile ödeme yöntemlerimiz, alışveriş tarzlarımızda değişti. E-ticaret sistemlerinin yaygınlaşması, bankacılık ve diğer işlemlerinde internet aracılığı ile daha kolay bir hal alması online ödeme sistemlerini hayatımıza soktu. Ancak online ödeme sistemlerinin de beraberinde bazı zorlukları oldu. Örneğin; dolandırıcılık, sahtekârlık bunlardan en tehlikeli olanlarıdır. Bundan dolayı insanların ödemelerini yaparken herhangi bir dolandırıcılığa maruz kalmayacakları en iyi online ödeme yöntemleri hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bu yazımızda sizlere online ödeme yöntemlerini ve nasıl kullanabileceğinizi detaylandırmaya çalıştık.

 

Online Ödeme Alma Yöntemleri Nelerdir?

 

Birçok insan artık online bir şekilde alışveriş yapmakta ve kredi kartı, banka kartı ile ödeme yapmayı tercih etmektedir. Son yıllarda bu durum yaygınlaşsa da ödeme yaparken bilgilerinizin başkaları tarafından ele geçirilmesi, bilgisayar korsanları tarafından erişilmesi ya da yetkisiz ödemeler yapabilmek için kullanılması gibi olumsuz ve şüphe duyacak riskleri barındırmaktadır. Bankalar tarafından sunulan kredi kartları en güvenli seçenek olma eğilimi görünür olsa da güvenli, verimli ve kullanımı kolay diğer alternatif ödeme yöntemleri bulunmaktadır. Sizler için bu yazımızda en iyi online ödeme yöntemleri anlatacağız.

 

Online Ödeme Yöntemlerinde Kredi Kartları

 

Kredi kartı bir finans şirketi tarafından sunulan bir tür ödeme yöntemidir. Kart sahiplerinin mal ve hizmetleri satın alırken kullandıkları bu kartlardan borç almaları gibi bir sistem bulunmaktadır. Online ödeme sistemleri içerisinde en fazla kullanılan yöntem kredi kartlarıdır. Birkaç basit önlem alındığı taktirde kredi kartları online ödeme yapmanın daha kolay ve güvenli yöntemleri bulunmaktadır.

 

Online Ödeme Yöntemlerinde Banka Kartları

 

En iyi online ödeme yöntemleri arasında yer alan banka kartları bir satın alma durumunda ödeme yapmak için direkt olarak tüketicinin hesabından para kesen bir ödeme yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında bir nevi kredi kartı gibi görünse de aralarındaki fark burada kullanıcının hesabında para olmaması durumunda çalışmaz. Tabi ki günümüzde online ödeme yöntemlerinde banka kartlarında da finans şirketleri ek hesaplar (KKM) gibi farklı sistemler getirse de yine de belirli limitleri olmaktadır. Bir banka kartı, satın almak istediği bir ürün ya da hizmeti ödemesinde doğrudan hesabındaki nakit parayı kullanmaktadır.

 

Online Ödeme Yöntemlerinde Dijital Cüzdanlar

 

Dijital cüzdanlar son 5 yıldır tüketiciler tarafından yoğun olarak kullanılan ödeme yöntemleri arasında kullanılmaktadır. Kullanıcıların gelecekteki herhangi bir online işlem için parasını saklayabileceği bir ön kademeli hesap türü olarak dijital cüzdanlar kullanılır. Bu cüzdanlar bir şifreyle korunmaktadır. Bu cüzdan yardımı ile para transferi ya da online alışveriş yapabilmektedirler. Kullanıcılar dijital cüzdan hesabı oluşturup bunu banka hesabına bağlamaktadır ardından parayı çekebilir ya da yatırabilirler. Bu cüzdanlar kullanılarak yapılan işlemler oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yürütülmektedir. En iyi online ödeme yöntemleri arasında gelecekte daha yaygın olarak duyacağımız sistemler arasındadır. Masrafsız bir şekilde 7 gün 24 saat güvenle tüm işlemlerinizi yapabileceğiniz bu sistemler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

Online Ödeme Yöntemlerinde Sanal Poslar

 

Online ödemelerde sanal poslar, e-ticaret yöntemlerinin yaygınlaşması ile hayatımıza girdi. Özellikle e-ticaretin kullanıcılarından kredi ya da banka kartları yolu ile ödeme kabul etmesini sağlayan bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Hiçbir entegrasyona ihtiyaç duyulmaz internete kolayca erişilebilen her yerden daha kolay ve daha güvenli bir şekilde ödeme yöntemi olarak kullanılması sağlanmaktadır.

 

Online Ödeme Yöntemlerinde Link ile Ödeme Alma

 

Basit bir şekilde online ödeme yöntemlerinde link ile ödeme alma yöntemlerinin yeri nasıldır gibi sorular son zamanlarda sıklıkla sorulmaktadır. Dolandırıcılık gibi durumlara çok fazla sık rastladığımız bugünlerde link ile ödeme alma oldukça fazla dikkat gerektirmektedir. Bu yöntem ile anında çevrimiçi ödeme yapmak için satıcı tarafından çevrimiçi ödeme taleplerinin oluşturulduğu ardından müşteri ile paylaşıldığı bir online ödeme yöntemidir. Burada satıcı tarafından oluşturulan linki SMS, mail ya da sosyal medya aracılığı ile müşterilerine gönderim yapılır ardından ödeme alınmaktadır.

 

En iyi online ödeme yöntemleri arasında en fazla kullanılan yöntemleri bu yazımızda sizler için hazırladık. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Top