X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

Facebook işletme hesabı nasıl açılır? Günümüzde çok sayıda sosyal medya platformu bulunmaktadır. Facebook ta ilk çıkan platformlardan biridir. Zaman geçtikçe sosyal medyanın gücü daha da artmakta ve sosyal medya üzerinden işler yapılmaya başlanmıştır. İnsanlar sosyal medya platformlarından ünlü olmakta, para kazanabilmekte ya da kendi işletmelerinin reklamlarını bu alanlardan yapmaktadır. Özellikle reklam ve tanıtımın sosyal medya üzerinden yapılması oldukça yaygınlaşmıştır. Geleneksel reklamcılık gitgide azalmaktadır. İşletmelerin reklam ya da tanıtım çalışmalarını sosyal medya üzerinden yapmalarının en büyük sebebi hedef kitlenin büyük bir kısmının burada olmasından kaynaklanmaktadır. Çünkü her gün birçok kişi saatlerini sosyal medya platformlarında geçirmektedir. Bu yüzden bu alanlardan reklam yapıldığında potansiyel müşterilerin karşısına çıkma olasılığı oldukça yüksektir. Facebook hem eğlence amaçlı kullanılmakta hem de artık işletme olarak kullanılmaktadır. Facebook hesabı işletme hesabı olarak kullanmak mümkündür.

İşletme Hesabı Açmak

Facebook işletme hesabı nasıl açılır? İşletmeler hizmetleri ya da ürünleri ile ilgili özel teklifler, fırsatlar, indirimler, bilgi veya canlı videolar aracılığı ile tanıtımlarını ya da kendilerini göstermeleri için Facebook işletme hesabı açmak istemektedirler. Facebook işletme hesabının açılması oldukça kolay ve hızlı olmaktadır. Her işletmeci kendi hesabını kendi açabilmektedir. Bir facebook işletme hesabı açmak için yapılması gereken adımlar şu şekilde olmaktadır;

  • İlk olarak Facebooktan bir hesap oluşturulması gerekmektedir. Facebook hesabı oluşturmak için e-mail ve kişisel bilgilerin girilmesi yeterli olmaktadır.
  • Hesabın açılmasından sonra işletme için bir facebook sayfası oluşturulmalıdır. Facebook sayfası oluşturulurken bir sayfa türü seçmek gerekmektedir. Sayfa türünde marka veya ürün, yerel işletme ya da şirket gibi farklı kategoriler bulunmaktadır. Bu kısımdan hangisi uyuyor ise o seçilerek devam edilmelidir.
  • Sayfa türünün seçilmesi ile birlikte işletmenin bilgileri yani sayfa ismi, açık adres ve telefon gibi bilgiler girilmelidir.
  • Bu bilgilerin girildikten sonra işletme sayfası için işletme ile ilgili bir hakkında yazısı eklenmelidir.
  • İşletme ile alakalı olan ve ilgi çekici bir profil fotoğrafı eklenmelidir.
  • Son olarak ise kapak fotoğrafı gibi detayları da ekleyerek işletme sayfası tamamlanır.
  • İşletme sayfası oluşturulduktan sonra sıradaki adım içerik üretmek olacaktır. İşletme ile ilgili dikkat çekici, bilgilendirici ve özgün paylaşımların yapılması gerekmektedir. Paylaşımlar düzenli aralıklar ile yapılmalıdır. Her gün paylaşım yapılarak işletme hesabında aktif kalınmalıdır.
  • İşletme hesabının Facebook ta öne çıkması için Facebook reklamları hizmeti kullanılabilir. Facebook reklamları sayesinde hesap daha çok kişiye ulaşacaktır. Facebook işletme hesabı nasıl açılır sorusu da bu madde ile cevaplanmış olmaktadır.

Facebook İşletme Hesabı Neden Açılmalıdır?

Facebook işletme hesabı nasıl açılır sorusunun cevabını aldıktan sonra bu hesabın gerekli olup olmadığı konusunda soru işaretleri olabilmektedir. Facebookta açılacak bir işletme hesabı işletmeler için hem avantajlı hem de önemlidir. Günümüzde birçok kişi saatlerini Facebook gibi sosyal medya platformlarında geçirmektedir. Eskiden işletmeler kendi ürünlerini ya da hizmetlerini tanıtmak için broşür, katalog ya da sokaklara reklam afişleri hazırlatma gibi işler yapmaktaydılar. Fakat artık günümüzde birçok şey değiştiğinden dolayı bu şeyler etkili olmamaktadır. Bunların yerine Facebook gibi her gün binlerce insanın girdiği bir platformda reklam ve tanıtım çalışmalarını yapmak daha etkili olmaktadır. Facebookta işletmelere bu konuda birçok avantaj sağlamaktadır. Örneğin işletmelerin hesapla ilgili herhangi bir probleminde teknik destek sağlar. Kolay kullanımı ile herkes yapabilmektedir. Ve son olarak ücretsiz olduğu için geleneksel reklamcılığa göre maliyeti daha az olmaktadır. Tüm bunlar düşünüldüğünde işletme hesabı açmak oldukça avantajlıdır. Facebook işletme hesabı nasıl açılır sorusunun cevabı da bu şekilde olmaktadır.

Top