X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Sanal Sunucu Paketlerinde 10 AY Öde 12 AY Kullan Fırsatı İçin Hemen TIKLAYIN !

Tüm Hosting Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

Google Adsense Nedir?

Google Adsense sistemi, reklamveren ile yayıncıları bir araya getiren bir platformdur. Google Adsense çalışma sistemi son derece basittir. Bu kapsamda bir şirket Google arama motoruna reklam vermek istediğinde Google Adsense üyeliği bulunan yayıncıları seçebilir. Şirketin vermiş olduğu reklam Google Adsense kayıtlı yayıncının internet sitesinde veya bloğunda yayınlanır. Google bu şekilde reklam gösteriminden bir miktar komisyon alır ve geri kalan tüm reklam ücretini web sitesi sahibine verir. Google Adsense bu şekilde çalışan ve web sitesi sahiplerine pasif gelir elde etme imkanı sunan bir sistemdir.

 

Google Adsense Nasıl Kullanılır?

Google Adsense kullanımı konusunda öncelikle bu sisteme kayıt olunması gerekir. Eğer web sitesine sahipseniz ve Google Adsense üzerinden reklam gelirleri elde etmek istiyorsanız öncelikle bir kayıt sayfası açmanız gerekir. Google Adsense kullanımı konusunda takip etmeniz gereken adımlar şunlardır:

 

● Google hesap bilgileriniz ile Adsense hesabınıza giriş yapın.

● Reklam yayınlamak istediğiniz internet sitesinin adresini yazın.

● Google incelemesi talep edin.

● Bu sırada verilen reklam kodunu sitenizde reklam görünmesini istediğiniz yere yapıştırın.

● İncelemenin onay almasıyla birlikte web sitenizde Google Adsense reklamları görüntülenmeye başlar.

● Google Adsense hesabınıza belirli reklam gelirleri yatmaya başlar.

 

Google Adsense kullanabilmek için yapılması gereken işlemler bu şekildedir. Bu süreçte bilgileri doğru ve güncel bir şekilde girmek son derece önemlidir. Reklam almaya başladığınız zaman ödeme ve fatura kesimi gibi işlemler için bu bilgilere göre düzenlenir.

 

Google Adsense Faydaları Nelerdir?

Google Adsense kullanmanın faydaları konusunda web sitesi sahipleri için büyük avantajlar vardır. Web sitesi sahibi olup ürettiğiniz içerikleri farklı bir yayıncıya satmıyorsanız ve bizzat reklamverenler ile görüşmüyorsanız Google Adsense son derece faydalıdır. Reklam verenler ile özel sponsorluk anlaşmaları yapmak yerine web sitenizden para kazanmak istediğinizde Google Adsense tercih edebilirsiniz. Bu sistemin web sitesi sahiplerine sunduğu avantajlardan bazıları şunlardır:

 

● Google Adsense, kesintisiz ve devamlı reklam ağı sunar.

● Sponsor ve müşteri bulamadığınızda web sitenizde reklam yayınlamak için en ideal çözümdür.

● Farklı ağlardan reklam beklemeye gerek yoktur.

● Google Adsense her zaman gelir akışı sağlar.

● Google Adsense politikaları sıkı olduğu için web içeriğine dikkat etmek gerekir.

 

Google Adsense Hangi Reklamları Gösterir?

Google Adsense reklamları, web sitesi sahiplerinin internet üzerinden en çok araştırdığı konular arasında yer alır. Google Adsense sistemi basit bir çalışma prensibine sahiptir. Google Adsense sayesinde reklamveren, web sitesi sahibi ve Google hepsi birden kazançlı çıkmaktadır. Google Adsense reklamları otomatik olarak seçilir ve sistemde en yüksek fiyat veren şirketleri öne çıkarır. Buna rağmen son söz her zaman yayıncıda yani internet sitesi sahibindedir. Yayıncı, önüne gelen yüksek fiyatlı reklamlar arasında kendi tercihlerine göre şirket veya marka seçimi yapabilir. Google Adsense kontrol paneli üzerinde yer alan engelleme kontrolleri sayesinde yayıncılar hangi tür reklamların web sitesinde yayınlanıp hangilerinin engellenebileceğini kolaylıkla ayarlayabilir.

 

Google Adsense Gelir Paylaşımı

Google Adsense reklam geliri konusunda adil ve memnuniyet odaklı bir sistem benimsemektedir. Temel gelir paylarını açıklayan Google Adsense, gelir dağıtımı konusundaki bazı detayları gizli tutmaktadır. Görüntüleme ücreti olarak web sitesi sahibine reklam gelirinden yüzde 68, arama üzerinden ise yüzde 51 oranında pay verilmektedir. Örneğin 100 TL tutarında bir reklamı web sitenizde yayınladığınızda 68 TL kazanç elde edebilirsiniz. İnternet sitesi sahiplerinin yakından ilgilendiği Google Adsense üzerinden düzenli olarak pasif gelir elde etmek bu şekilde mümkün olmaktadır.

Top