X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

Google Sıra Bulucu Nedir?

 

Sıra bulucu araçları SEO ve dijital pazarlama araçları arasında kritik öneme sahiptir. Dünyanın en popüler internet arama motorlarından biri olan Google, belirli algoritmalara göre yayın yapan tüm siteleri sıralamaktadır. Arama sonuçlarında ilk sıralara yükselmek için web siteleri için bu sıralamaların öğrenilmesi ve buna uygun stratejiler ile siteye olan trafiğin artırılması ve arama sonuçlarında ilk sıralarda gösterilmesi için doğru çalışmaların yapılması gerekmektedir.

 

SEO aracı olarak sınıflandırılan Google sıra bulucu ile daha başarılı bir web sitesi oluşturma süreci gerçekleştirilebilir. Arama Motoru Optimizasyonu veya kısaca SEO (Search Engine Optimization) araçları arasında yer alan sıra bulucu, bir web sitesinin Google aramasında ilk sıralara yükseltilmesinde ihtiyaç duyulan bir araçtır.

 

Sitem Kaçıncı Sırada, Nasıl Öğrenilir?

 

SEO analiz ve raporlama hizmetlerinde büyük öneme sahip sıra bulucu araçları, bir siteye ait anahtar kelimelerin Google arama motoru üzerinde kaçıncı sırada olduğunun öğrenilmesi için önemlidir. Web sitesinin arama motoru üzerinde kaçıncı sırada olduğunu öğrenmek isteyenler bu tür araçları kullanarak kısa sürede sonuçlara ulaşmaktadır. SEO çalışması yapılarak örneğin bir ürün veya hizmet satışı gerçekleştiren firmanın, ilgili anahtar kelime ile ne kadar başarılı olduğunun tespit edilmesi sağlanabilir.

 

Doğru bir SEO çalışmasının yapılabilmesi için sıralama tespiti ve faaliyet alanlarına göre uygun kelimelerin tercih edilmesi önemli bir faktördür. Hali hazırda uygulanan bir SEO çalışmasının başarıya ulaşım ulaşmadığının da takip edilebilmesi ve raporlanabilmesi için mutlaka bu tür araçlara ihtiyaç duyulacaktır.

 

Google Sıra Bulucu Kullanmak Neden Önemli?

 

Google pozisyon sorgulama ile internette bir web sitesine sahip kurum veya bireylerin daha doğru dijital pazarlama stratejileri yapmaları mümkündür. Örneğin, ‘’A’’ anahtar kelimesi ile sitenizin kaçıncı sırada olduğunu sorguladıktan sonra hangi yönde bir çalışma ile ‘’A’’ anahtar kelimesinde üst sıralara çıkılacağının belirlenmesi sağlanabilir. Ürün, hizmet veya içeriklerinizin ilgili anahtar kelimenin Google üzerinde aratılmasının ardından kullanıcıların ilk olarak sizin siteniz ile karşılaşmaları için araçların tercih edilmesi gerekecektir.

 

Arama motoru üzerinde daha görünür olmak ve daha fazla ziyaretçi çekmek için güvenli yöntemler ile sorgulama, analiz, raporlama ve SEO çalışmalarının yapılması elzemdir.Google sıra bulucu kullanarak web sitelerinin sıralamalarını öğrenmek isteyenlerin profesyonel destek almaları da önemlidir.

 

Google Sıra Bulucu Nasıl Kullanılır?

 

SEO sıra bulucu araçlarını kullanarak Google sıralaması hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Bu araçlar genelde kullanıcı dostu arayüzü ile herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu sayede rahatça sıralama sorgulamalarının yapılması sağlanmaktadır.

 

Genelde benzer ekranlar üzerinden farklı araçlar kullanılarak sorgulama yapılır. Web sitenizin adresini ilgili alana girdikten sonra, ilgili anahtar kelimeleri de girerek sıralama sorgulamasının kolayca yapılması sağlanır. Sıralamayı öğrendikten sonra Doğru bir anahtar kelime çalışmasının yapılması gerekecektir. Mobil ya da masaüstü için sonuçların sorgulanması mümkündür.

 

Google Sıra Bulucu Sonuçları Güvenilir mi?

 

Searchconsole üzerinden Google tarafından sıralama sorgulama hizmetleri de verilmektedir. Web sitesi olan kişilerin Google tarafından ücretsiz olarak sunulan bu aracı kullanarak web sitelerinin Google dizinindeki durumunu kontrol etmeleri sağlanmaktadır.

 

Google Search Consolebaştaolmak üzere anahtar kelime ve sıralama yükseltme çalışmalarına yönelik daha birçok farklı araç bulunmaktadır. SEO çalışmalarının en önemli parçalarından biri olan Google sıra bulucu sayesinde web sitelerinin hangi sıralamalarda yer aldığının dakikalar içinde kontrol edilmesi mümkündür. SEO çalışmaları veya dijital pazarlamaya yönelik bu tür işlemlerin uzmanlar tarafından yapılması, web siteleri için daha iyi sıralama isteyeler için önemli bir faktördür.

Top