X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

En İyi Fiyata .COM.TR 50 TL Yerine 25 TL Hemen Kaydetmek İçin Tıklayınız !

En İyi Fiyata .COM.TR 50 TL Yerine 25 TL Hemen Kaydetmek İçin Tıklayınız !

WhatsApp  Satış Öncesi

Kişisel Blog Nedir?

 

Kişisel blog örnekleri günümüzde bir hayli fazladır.En basit haliyle kişisel blog ile internet üzerinden yazı veya görseller ile belirli konularda ilgisi olanlara veya duygulara hitap edilen alanlardır. Kişisel blog açarak bir kişi kendisi gibi aynı lgi alanlarına veya duygu durumuna sahip diğer insanlar ile etkileşime geçebilir, faydalı paylaşımlarda bulunabilir veya bir çeşit dijital günlük gibi internette paylaşımlarda bulunabilir.

 

Genelde blog denince akla yazılar gelse de çeşitli görseller ile de bu yazıların desteklemesi mümkündür. Günümüzde birçok kişi gelir kapısı haline de dönüşen bu sayfalar, sosyal medyanın yaygınlaşması ile gücünü kaybetmiş olsa da hala milyonlarca kişi tarafından takip edilmektedir. Kişisel blog açarak düzenli paylaşımlar ile benzer ilgi alanlarına sahip insanlar için içerik oluşturabilir ve etkileşime geçebilirsiniz.

 

Kişisel Blog Nasıl Açılır?

 

Blog açma işlemleri sanıldığının aksine oldukça basittir. Google’ı bir hizmeti olan blog sayfaları için Google hesabınızdan dakikalar içinde işlem gerçekleştirmeniz mümkündür. Sıfırdan bir blog açmak isteyen kişilerin öncelikle Google hesabına sahip olmaları gerekmektedir. Bu hesaba sahip olanlar şu adımları takip ederek blog sayfalarını oluşturabilirler:

 

● ‘’Blogger’’ üzerinden oturum açılır.

● Sol menüde yer alan aşağı oku tıklanır.

● Açılan pencereden ‘’Yeni Blog’’ seçeneğine tıklanır.

● Blog için bir isim belirlenir ve ilgili kutucuğa girilir.

● ‘’İleri’’ seçeneği tıklanarak devam edilir.

● Blog adresi – URL seçilir.

● Kaydet butonuna tıklanarak işlem tamamlanır.

 

Kişisel blog açtıktan sonra tasarıma ve içerik düzenine dair tüm detayları ayarlar bölümlerinden tamamlamak mümkündür. Kullanımı basit olması sayesinde günümüzde birçok kişi tarafından blog sayfası açılarak internet üzerinden çok daha geniş kitlelere ulaşılmaktadır.

 

Kişisel Blogda Ne Paylaşılır?

 

Kişisel blog Instagram gibi sosyal medya hesapları ile benzer özellikleri ile dikkat çekmektedir. Bu platformlarda daha çok yazı ile takipçilerinizle etkileşime geçmeniz mümkündür. Günümüzde bloggerların büyük bölümü çok daha profesyonel içerik üreterek tıpkı bir web sitesi gibi çalışmaktadır.

 

Kişisel blog açarak içerik üretmek isteyenler herhangi bir kısıtlama olmaksızın şu alanlarda faaliyet gösterebilirler:

 

● Gezi – seyahat,

● Yemek,

● Sağlık,

● Kişisel bakım,

● Öykü, şiir, edebiyat vb.

 

İnternet dünyasının sınırsız özelliklerinden yararlanarak her konuda blog açılması mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken unsur içeriklerin tamamen özgün olmasıdır.

 

Bir Blog Nasıl Olmalıdır?

 

Instagram kişisel blog özellikleri incelendiğinde özgün ve ilgi çekici içerikleri her zaman öne çıktığı görülecektir. Web sitelerinde olduğu gibi herhangi bir ücret ödemeden bir web sitesinde yapabileceğiniz birçok şeyi yaparak blog oluşturmanız mümkündür. İlgi çekici ve popüler konular olabileceği gibi, daha kült veya belirli bir hedef kitleye hitap eden blogların da açılması mümkündür.

 

Blog yazarlarının kaliteli içerik üretmesi ve popülerliğini artırması için bazı detaylara dikkat etmesi gerekmektedir. Kişisel blogoluşturmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken unsurlardan bazıları şunlardır:

 

● Yazıların sıkıcı, uzun ve yorucu olmaması,

● Kolay erişilebilir ve sade olması,

● Alakasız birden çok içeriğe yer vermemek,

● Yazılarda SEO kurallarına azda olsa uyulması vb.

 

Blogunuzda aynı zamanda görseller ile yazıları desteklemeniz halinde daha fazla etkileşim almanız ve daha çok takipçiye ulaşmanız da mümkündür.

 

Kimler Blogger Olabilir?

 

Blogger olmak için herhangi bir kriter aranmamaktadır. Bunun için tek yapılması gereken bir blog sayfası açmak ve düzenli olarak içerik paylaşmaktır. Zaman içinde çok takipçili bir blogger olmanız halinde çeşitli reklam ve sponsorluk teklifleri ile kazanç elde edilmesi de mümkündür. Kişisel blogaçarak günümüzde birçok kişi zaman için diğer mecralarda da içerik üretmeye başlamıştır.

Top