X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

LiteSpeed Nedir? Litespeed; tescilli, güvenilir ve yüksek performanslı web sunucusu yazılımlarındandır. LiteSpeed Technologies tarafından 2003 yılında piyasaya sürülmüştür. Ayrıca ücretlidir ve çok fazla ziyaretçisi vardır. Onu bu kadar popüler yapan özelliklerinden biri; Centos, CloudLinux, Debian,  Red Hat, Fedora işletim sistemleri ile uyumlu olmasıdır. Bu sayede yüksek kaynak tüketimi gerçekleştiren web sitelerinin tercih ettiği bir sunucu haline gelmiştir. Yüksek performans ve güvenlik  LiteSpeed’in tercih edilmesinin en baş unsurlarıdır. Eski teknolojiye sahip bir web sunucusundan 10 kat daha hızlı bir performansa sahiptir. Linux sunucularda Apache yerine kullanılır. Bazı web sunucusu panelleriyle oldukça uyumlu çalışır. Bu panellere örnek olarak Cpanel, Plesk ve DirectAdmin gibi web sunucusu kontrol panellerini verebiliriz. 

 

LiteSpeed Neden Tercih Edilir? 

 

LiteSpeed Nedir? LiteSpeed yazılımının web sitenize sağlayacağı en belirgin faydalardan biri çalışma performansını ve hızını önemli ölçüde artırmasıdır. Bu yazılım sayesinde web sitenizin açılış hızı ciddi seviyede bir artış gösteriyor. LiteSpeed işlevsel kullanımı sayesinde sitenizdeki güncel ziyaretçileri ve bu ziyaretçilerin oluşturduğu trafiği en yeni sayfalarla karşılamanızı daha kolay hale getiriyor. Sağladığı bu faydalarının yanı sıra uygulamaların çalışmasını aksatan önbellek geçmiş birikimini otomatik olarak temizliyor ve söz konusu güncel sayfayı önbelleğe taşıyor. Sunucuların load değerlerinin dengeli olmasını sağlayan Litespeed %60 düzeyinde siteye bir rahatlama getiriyor. LiteSpeed yazılımında önbellek kullanımı, web sunucusunda olan verilerin saklama ve yayınlama işlemine LiteSpeed Hosting deniyor ve LiteSpeed hosting ile çalışan hosting hizmeti çevrim içi yüksek kaliteyi vadediyor. Yüksek hız, güvenilir işlem önceliği ve özelleştirme seçeneklerindeki kalitesiyle çevrimiçi birçok sorunu anında çözüyor. Litespeed, farklı kaynaklarda ‘’Litespeed Web Server ‘’ olarak da adlandırılabiliyor. Birbirlerinden farklı şeyler gibi düşünülse de esasen bu iki tabir arasında hiçbir fark bulunmuyor. Güvenlik, performans, ModSecurity Desteği, HTTP/2 Desteği sağlıyor. Düşük bir hafıza ve CPU ile dahi mükemmel ötesi şekilde çalışabiliyor. LiteSpeed Nedir? Sürümleri nelerdir?

 

LiteSpeed Web Sunucusu Sürümleri

 

● Open LiteSpeed Sürümü: LiteSpeed web sunucusunun 3 sürümünden biri olan bu sürüm genellikle yoğun organik trafiği olan web siteleri için uygundur. Özelliklerinin arasında gerçek zamanlı istatistik sunması vardır. Aynı zamanda yüksek performanslı Cache sunar. Açık kaynaklıdır yani kişisel ve ticari kullanımlar için ücretsiz olup herhangi bir hosting paneliyle uyumlu değildir.

● Standart Sürüm: Bu sürüm Open LiteSpeed sürümünün aksine daha küçük ve düşük trafiği olan web siteleri için uygundur. Bu sürümde Open LiteSpeed sürümü gibi ücretsizdir. Ticari ve kişisel kullanımlar için uygundur. WHM / cPanel & DirectAdmin gibi hosting kontrol panelleriyle de uyumlu bir sürümdür.

● Kurumsal Sürüm: Bu sürüm ise Open LiteSpeed Sürümü gibi büyük ve yüksek trafikli web siteleri için kullanılmaktadır. Diğer sürümlerin aksine ücretlidir. Aynı zamanda çok çeşit hosting kontrol paneliyle uyumludur. Kurumsal sürüm adından da anlaşılacağı üzere genellikle hosting firmaları tarafından kullanılmaktadır. Kurumsal sürüm cPanel tarafından desteklenmektedir ve DirectAdmin kontrol paneline de entegre olabilme özelliğine sahiptir. Müşterilerine üstün hosting hizmeti sağlamak amacıyla kullanılır.

 

LiteSpeed Hakkında Güncel Bilgiler

 

LiteSpeed Nedir? Son güncellenen bilgileri nelerdir? Son istatistiklere göre LiteSpeed Aralık 2020 itibarıyla web sitelerinin %8,1'i tarafından kullanılıyor. Aynı zamanda web sunucularının arasında 4. en popüler web sunucusudur. Litespeed  lisanslı şekilde satın alınmadan önce 2 hafta boyunca trial şekliyle kurulup kullanılabiliyor. 2 hafta kullanım sayesinde yazılımın olumlu ve olumsuz yönlerini rahatlıkla deneyip analiz edebiliyorsunuz. Her yazılımda olduğu gibi LiteSpeed yazılımında da kısıtlı kullanım söz konusu oluyor yani deneme sürümlerinde çeşitli ayarları yapmanıza izin verilmiyor. 

Top