X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

MX kaydının açıklaması incelendiğinde sistemler için gereken özel bir yapı olduğu görülmektedir. Wordspace gibi Google altyapısı ile uyumlu çalışan MX kaydı özellikle e – posta sistemleri ile entegreli çalışır. İlgili e – posta adresine gönderilen tüm postaların, sunucuya ulaşabilmesini sağlayan bir sistemdir.

 

Bu sistem olmadığı takdirde güncelleme, posta alımı ve gönderimi gibi unsurların yapılması kısıtlanır ve hatalar ile karşılaşılır. Dolayısı ile verimli şekilde e – posta yönetimi ve kullanımı yapabilmek için MX kaydı kontrolü mutlaka yapılmalıdır.

 

MX Kaydı Nasıl Oluşturulur?

 

MX kaydı ekleme yapılması için birden çok alternatif hazırlanmıştır. Bu alternatifler arasında en sık kullanılan yöntem ve bu yöntemin adımları şu şekilde sıralanabilir:

 

● Alan adının yer aldığı portföy sayfasına girilir.

● Yeni kayıt ekleme seçeneği bulunur.

● MX seçeneği bulunur ve seçilir.

● MX kaydı için oluşturulan detaylar bulunur.

● Detaylar incelenir.

● MX kaydı için ekleme yapılır.

● İşlem onaylanır.

 

Bu aşamaların ardından MX kaydı kolaylıkla tamamlanmaktadır. Sistemin kolaylaşması için kullanıcıların güncelleme süreçlerine dikkat etmeleri ve bu süreçte karşılaşılan sorunların öncelikli olarak sebebine göre hareket etmeleri önerilir.

 

MX Kaydı Ne Kadar Sürer?

 

MX kayıt süresi ortalama 72 saate kadar uzayabilmektedir. Güncelleme için ortalama 48 saat ile 72 saat arasında bir süreye ihtiyaç duyulur. Bu süre zarfından karşılaşılan tüm öneriler ve güncellemelere yanıt vermek gerekir. Eşitleme ve güncelleme süresinde veri yoğunluğu az olduğu takdirde kayıtların güncellenmesi 72 saatten daha az sürecektir. Bu durumda MX kaydının süresini etkileyen en önemli unsurların güncelleme kayıtları ve veri yoğunluğu olduğunu söylemek mümkündür.

 

MX Kaydı Yapılmadığında Ne Olur?

 

MX kaydının yapılmaması farklı sorunlara sebep olur. Bu sorunlar arasında e – posta iletiminin onaylanmaması yer alır. MX kaydı doğru olmadığı müddetçe karşılaşılan sorunların oranı yükselecek ve bu durum neticesinde sistem istenildiği gibi kullanılamayacaktır. MX kaydı yapılmadığında karşılaşılan unsurlar şu şekilde sıralanabilir:

 

● E – posta gönderiminin yapılamaması

● Sistem özelliklerinin verimli kullanılamaması

● Sistem özelliklerinin kısıtlanması

● Kullanılabilir özelliklerin sayısının azalması

● Sunucudan yanıt alınmaması

 

MX kaydı yapılamadığında karşılaşılan sorunlar arasında bulunur. Bu sorunları yaşamamak için MX kaydının yapılması zorunlu tutulmaktadır.

 

MX Kaydı G Suite için Kullanılır Mı?

 

G Suite ve MX kaydı birlikte kullanılabilmektedir. Kullanıcılar hangi sistemde olurlar ise olsunlar e posta işlemlerini yapabilmek için kayıt tamamlama süreçlerini yapmalıdırlar. Bu noktada kayıtlar kişi üzerinden değil, çoğunlukla sistem üzerinden gerçekleşir. Herhangi bir e posta kullanıcısı olan kişi MX kaydı ile ilgilenmez.

 

Çoğu kişi MX kaydının ne anlama geldiği ve nasıl yönetileceğini de bilmemektedir. Dolayısı ile sunucu üzerinden gerçekleştirilen MX kaydı gibi süreçlerde uzmanlar yer alır. G Suite kullanırken de MX kaydı yapılması mümkündür. MX kaydını G Suite üzerinden yapmak için ana ayarlar sekmesinin tercih edilmesi gerekir.

 

Yandex MX Kaydı Yapılır Mı?

 

Yandex MX kaydı yapılmasına izin vermektedir. MX kaydı için oluşturulan farklı varyasyonlar olmasına karşın MX kaydı evrensel kullanım alanı sunan bir sistemdir. Dolayısı ile G Suite, Google ve Gmail’de olduğu gibi Yandex için de MX kaydı yapılmasına olanak tanınır. E – postaların içeri aktarılmasından yedeklenmesine kadar birçok farklı imkan sağlanır.

 

Yandex üzerinden e – posta kullanımı yapılıyor ise hedef adrese uygun MX kaydı oluşturulmalıdır. MX kaydı oluştururken kişilerin izlemesi gereken adımlar vardır. Sisteme bağlı olarak arayüz üzerinde izlenecek olan adımlar ve butonlar değişiklik gösterebilir. Bu sebep ile gereken güncellemelerin zamanında yapılması tavsiye edilir.

Top