X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

Tema tasarlama günümüzde özellikle dijital dünya açısından son derece önemlidir. Tema tasarımı temelde noktadan çizgilere, biçim ve formdan şekil ve dokuya kadar pek çok unsurun düzgün bir uyum ve bütünlük içinde olmasını ifade eder. Günümüzde en yaygın kullanılan açık kaynaklı içerik yönetim sistemi olan WordPress ise özel tema tasarımları ile çok daha etkili bir hale gelmektedir.

 

WordPress temelde ücretli ve ücretsiz binlerce hazır temayı kullanıcılarına sunmaktadır. Hemen hemen tüm sektörler için uygun ve hazır temalar bulunuyor. Bu temaları tercih etmek istemeyen kişiler ise daha özgün ve kendi markalarını ya da faaliyetlerini yansıtacak özel temaları tercih ediyor. Özel tema tasarımı bu kapsamda devreye girmektedir. Kullanıcı istekleri dikkate alınarak tema tasarımının yapılması ve hazır temalar yerine çok daha işlevsel ve özgün bir temaya sahip olmak mümkündür.

 

WordPress Tema Nedir, Ne İşe Yarar?

 

WordPress özel tasarım temalar ve hazır temalar ile kullanılabilir. Kısaca WordPress teması ise altta çalışan WordPress yazılımını kullanarak web sitesinin görünüm ve işlevsellik açısından hangi unsurlara sahip olacağını belirlemektedir. En basit haliyle tema bir çeşit kıyafet olarak tanımlanabilir. Seçilen tema ile herhangi bir web sitesinin kurumsal, dinamik, eğlenceli veya daha sportif görünmesi sağlanabilir.

 

Hazır temalar yerine özgünlüğü asla elden bırakmak istemeyen kişiler için özel tasarım temalar devreye girmektedir. Hemen hemen hayatın her alanına uygun bir hazır tema ile kullanım alanını genişletse de özgünlük açısından yeterli katkıyı sağmadığı ve herkes tarafından benzer temalar tercih edildiği için özel tasarıma ihtiyaç duyulacaktır.

 

WordPress Tema Nasıl Yapılır?

 

Tasarımda tema örnekleri incelenerek özgün bir tasarım yapılması mümkündür. Özel tema tasarımı kapsamında belirli düzeyde kod bilgisine sahip olmak ve hazır tema kullanmayacak kişilerin bu alanda deneyim sahibi olması da gerekecektir. Basit bir şekilde tema belirlemek için görünüm sekmesinden WordPress tema dizinine ulaşmak ve ‘’Yeni Ekle’’ seçeneği ile tema yükleme işlemlerinin tamamlanmasını sağlamak mümkündür.

 

Günümüzde internet ve teknoloji kullanımının her geçen gün yaygınlaşması yenilikçi temaların da ortaya çıkmasını desteklemektedir. Özel tema tasarımı aynı zamanda estetik görünümüyle sanatsal kaygıları da zaman zaman taşıdığı görülmektedir. faaliyet alanlarına göre özgün bir tema tercih etmek çok daha etki alanının genişlemesi ve fark yaratılması açısından önemlidir.

 

WordPress Özel Tema Avantajları Nelerdir?

 

Tema konsept örnekleri incelendiğinde birçok avantaj sağladığı görülmektedir. Bu avantajların başında eğer bir meslek grubu için özel tema yapılıyorsa ona uygun tasarımların uygulanması gerekecektir. Örneğin bir doktor web sitesi ile bir kurumsal firma web tasarımı arasında ciddi farklar olacaktır.

 

Kişisel ve kurumsal web siteleri tasarımında da özel tema sayesinde birçok avantaj sağlanabilir. Bu avantajlardan bazıları şöyledir:

 

● Özgün bir tasarım ile öne çıkabilirsiniz.

● Sektöre – faaliyet alanına göre özel tema geliştirme olanağı sağlanır.

● Arama motoru üzerinde SEO eklentilerinin daha iyi çalışmasını destekler.

● Kullanıcı dostu ve benzersiz arayüz tasarlanabilir.

 

Özel temalar birçok yönden başarılı bir yol izlemenizi sağlar. Özel tasarım detayları aynı zamanda faaliyet alanınıza göre daha iyi bir konumda yer almanızı da sağlayacaktır.

 

Özel Tasarım WordPress Tercih Etmek Neden Önemlidir?

 

Özel WordPress tema tasarımı sayesinde çok daha etkili bir web sitesi görünüme kavuşmak mümkündür. Özelleştirilen bu siteler hem kurumsallığın öne çıkarılması hem de daha özgün tasarım ve işlevsel özelliklerin sunulmasını sağlar. Özel tema tasarımı konusunda uzman desteği alarak başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Top