X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

En İyi Fiyata .COM.TR 50 TL Yerine 25 TL Hemen Kaydetmek İçin Tıklayınız !

En İyi Fiyata .COM.TR 50 TL Yerine 25 TL Hemen Kaydetmek İçin Tıklayınız !

WhatsApp  Satış Öncesi

Reseller Hosting nedir? Kelime anlamı olarak bayı tipi bilgi saklamadır. Reseller sözcüğü Türkçeye bayi olarak çevrilmektedir. Hosting sözcüğü ise, barındırma anlamına gelir. Ticaret satışı yapılırken kullanılacak olan görsel, bilgi gibi dokümanların bir bilgisayarda saklı tutulmasıdır. Genel olarak orta ve büyük ölçekte satış yapılan firmalar tarafından kullanılmaktadır. Bu sistemde kullanıcılar için özel paketler hazırlanmaktadır ve kullanıcıya tercih hakkı sunulmaktadır.

 

Reseller Hosting; kiralık sunucu, paylaşımlı sunucu gibi hosting türlerinden bir tanesidir. Bu paket sistemi ile dünya üzerinde pek çok web sitesi barındırma yapılabilmektedir. Önemli olan kişi ya da kuruluşların kendileri için hangi hosting paketi uygun olduğunu belirlenmesidir. Bundan sonra sadece paket üreticileri ile irtibat kurmak gerekmektedir. 

 

Reseller Hosting Yöntemi Nasıl Çalışır?

 

Bu yöntem çalışma prensipleri olarak diğer paketleme yöntemleri ile aynı şekilde çalışmaktadır. Bu paket, fiziki bir sunucudan, sanal yolla bölünüp ayrılmaktadır. Ayrılan kısım, özel bir yazılım sayesinde küçük parçalar haline getirilerek müşterilere sunulmaktadır. Eğer müşteri parça olarak değil, bir bütün olarak donanım özelliklerini artırmak istiyorsa, tek bir sunucu üzerine de reseller hosting kurula bilinir. Hosting paketleri, kullanacak olan müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak hazırlanmaktadır. Bir paket hazırlanarak, bütün müşterilere sunulması söz konusu olmamaktadır. Eğer müşteri bu sistemi kendi yönetmek ister ise, kurucudan talep eder ve özel izinlerle kendisi için hazırlanan sistemi kendi yönetebilir.

 

Özelleştirilen paketler olduğu gibi, bazı paketlerde hesap sayıları ile ilgili sınırlama vardır. 10 adet barındırma ile sınırlı olan bir pakette, boş alan olsa bile 11. barındırma alanı eklenemez. Bundan dolayı satın alacağınız hosting sisteminin barındırma sınırlamasında olup olmadığına dikkat etmek gerekmektedir.

 

Reseller Hosting Kimler Tarafından Kullanılır?

 

Reseller Hosting nedir? Kimler tarafından kullanılır? Bu paketler genel olarak hosting satışı yapan firmalar tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca birden çok web sitesi bulunan ya da kendine özgü içerikler hazırlayarak bunları satmak isteyen web sitesi geliştiricileri tarafından da kullanılmaktadırlar. Kendi yazılım programlarını geliştiren kullanıcılar reseller hosting sayesinde hem yazılım programlarını hem de satış yaptıkları yazılımları burada saklayabilirler. Bu kullanım yönüyle pek çok web yöneticisi tarafından kullanılmaktadırlar.

 

Reseller Hosting Paketlerinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

 

Reseller Hosting nedir?  sorusundan sonra bilinmesi gereken avantajları olmaktadır. Reseller Hosting yönteminde kullanıcıya sağlanan pek çok avantaj ve kolaylıklar bulunmaktadır.  Bu sistemle birden çok hosting tek elden yönetilebilir, bu sayede ise karışıklık yaşanmaz ve yönetim kolaylaşır. Sizin için hazırlanan yönetim panelinden kolay bütün sistemlerinizi kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. Maddi yönden kullanıcıya kar sağlaması da oldukça avantajlı bir durumdur. Her kullanıcı için ayrı ayrı hosting almak oldukça masraflı olacaktır. Ancak reseller hosting paketleri bu durumu ortadan kaldırmaktadır. Bunların dışında gerekli görülen zamanlarda kota artırımı yapılması sağlaması da oldukça önemlidir. Eğer kullanım alanınız yeterli gelmiyor ise barındırma alan boyutunuzu yükseltebilirsiniz. Kullanıcılar için en önemli özelliği ise güvenli olmasıdır. Özel teknik ekip ve elemanlar sayesinde bilgileriniz güvenle korunmaktadır.

 

Ayrıca haftanın her günü ve saati ücretsiz destek alabilirsiniz. Reseller hosting yöntemi şu an dünya üzerinde en fazla kullanılan hosting yöntemidir. Bu paketi satın alacağınız firma son derece önem taşımaktadır. Sadece aldığınız paket içi özellikler değil, satıcının sahip olduğu özelliklerde önem kazanmıştır. Satış sonrası destek sunan firmamız, daha fazla tercih edilmektedir. Bunun dışında uzun süredir varlığını sürdüren ve güvenlik düzeylerini en üst seviyede bulunduran firmamız son derece fazla tercih sebebidir. Paket satışı yapan firmanın çözüm odaklı olması gerekmektedir. Kota aşımı ya da herhangi farklı bir sorun ile karşılaşıldığında kullanıcıya mutlaka çözüm sunabilmelidir. Biz de size bu bütün hizmetleri vermekteyiz. 

Top