X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

 

Reseller Nedir? Reseller, web sunucularının kendi içerisinde ayrılarak en küçük barındırma bölümü olan Web Hosting’in daha ileri versiyonudur. Resellerle kendinize ait bir web sitesi sahibi olabilir ya da hesabınızın izin verdiği kadarı ile barındırma hizmetini başka bir kullanıcı ile anlaşıp satışa sunabilirsiniz. İnternetin insanlar arasında popüler olduğu zamanlarda kullanılmaya başlanan bu yöntemin de yardımıyla Reseller sahipleri hem kendi barındırma masraflarını düşürme imkânı buluyor hem de Reseller hesaplarını kullanarak gelir elde edebiliyorlar.

Reseller Hosting Nedir?

Reseller web hosting, sabit disk alanı ve bant genişliğini ilk defa bir hosting sağlayıcısı aracılığıyla bir şirkete kiralanmıştır.  Sonradan kiralayan şirket tarafından küçük işletmeler ve girişimciler gibi üçüncü taraflara kiralandı. Reseller Nedir? Basit anlatım ile reseller hosting, bir web hosting sağlayıcısı olarak kendi müşterilerinize hosting hizmeti vermenizi sağlamaktadır. Reseller hosting genelde web geliştiriciler, kendi web hosting hizmetini sunmayı isteyen girişimciler ve markalarında ek hizmetler sunmayı isteyen tasarımcılar tarafından kullanılır.

Reseller Hosting genelde içerisinde birden daha fazla web sitesinin bulunmasına izin verir. Kontrol kısmi olarak sunucu yöneticisinden Reseller hesabı sahibinin eline geçmektedir. Kısacası, hizmet almış olduğunuz firmayla iletişime geçmenize gerek kalmadan Reseller hesaplarınızın limiti kadar internet sitelerini kendi kendinize ekleyebileceğiniz bir Hosting hesabını açıp Reseller hesabınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Reseller Hosting’ ler, standart Web Hosting’ lere göre daha fazla web alanı, CPU kullanım limitine ve trafik hacmine sahiptirler. Reseller içinde birden fazla web sitesini barındıracak olması ve yüksek gereksinime sahip olan web sitelerini barındırmak için kullanılacağından, Reseller' ler çok daha yüksek özelliklerle donatılmıştır.

 Reseller Hosting Nasıl Çalışır?

Reseller Nedir? Nasıl Çalışır? Reseller hosting sürecini en basit anlatımı ile şöyle işler:

 • Hosting şirketiyle ilgili araştırma yapmak
 • İşletme hedeflerinize en uygun paketi seçip, satın almak.
 • Yeni müşterileriniz için hedef pazarınızı anlamanız ve tanımanız
 • Kendi markanız ile hosting paketlerinizi oluştumanız
 • Fiyatlama ile ilgili politikaları belirleme.
 • Hosting paketlerinizi müşterilere satma.
 • Kazanç.

Reseller Hosting Özellikleri Nelerdir?

Reseller Nedir? Özellikleri nelerdir? Reseller Hosting paketlerinin içerisinde bulunanlar; CPU HDD, RAM gibi pek çok donanım özellikleri ve trafik seçenekleriyle piyasaya sürülebilir. Hatta birçok Reseller Hosting paketi, kullanıcılara kaynaklarını kendi belirleme olanağı tanır. Hosting firmaları seçilen özelliklere göre bir fiyatlandırma yaparak müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun paketleri kullanmasını sağlar. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilebilen Reseller Hosting paketlerinin yanı sıra, diğer bayi hosting paketlerinde ise hesap sayısı sınırlaması bulunmaktadır. Örneğin; bir reseller hosting paketi 30 site barındırma ile sınırlı ise, HDD alanında boş yer olsa bile 31. siteyi bünyesine ekleyemez. Bu sebeple, satın alacağınız hosting paketinin içinde hesap sınırı olup olmadığını kontrol ettikten sonra işlemi gerçekleştirmeniz gerekir.

Reseller Hosting'in Faydaları Nelerdir?

Reseller hosting, yeni markanıza veya mevcut markanıza inanılmaz faydalar sağlar. Eğer sizde bir reseller yöneticisi olmaya karar verirseniz şunları yapma imkânına sahip olursunuz:

 • Bir hosting şirketi sahibi gibi davranmaya başlarsınız.
 • Kolay bir şekilde kar elde edebilirsiniz.
 • Kendi işiniz ve müşterilerinize göre uyarlamış olduğunuz kendi hosting planlarınızı ve paketlerinizi oluşturabilirsiniz.
 • Kendi markamızla müşterilerinize yardımcı olabilir ve onları faturalandıra bilirsiniz.
 • Müşterilerinizin tümü için bağımsız bir cPanel oluşturabilirsiniz.
 • Düşük maliyetler ve yüksek getiriyor düzenli akış sağlayabilirsiniz.

Reseller Hosting' i Kimler Almalı?

 • Yeni web hosting şirketleri ve hosting hizmetini satabilecek network’e sahip olanlar reseller hosting hizmetiyle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilirler.
 • Birden fazla web sitesine sahip olan kullanıcılar, reseller hosting hizmetini alarak en ekonomik ve ideal çözüme sahip olabilirler.
 • Web sitesi yazılımcıları ve tasarımcılar, müşterileri için tasarlamış oldukları web sitelerine ve web uygulamalarına aynı zamanda hosting hizmeti de verebilirler.
 • Müşterilerine diğer hizmetler dışında web sitesi hizmeti de veren interaktif ajanslar, bayi hosting çözümleriyle bu hizmetlerini rahatlıkla yönetebilirler.

Siz de Reseller hosting hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Top