X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Sanal Sunucu Paketlerinde 10 AY Öde 12 AY Kullan Fırsatı İçin Hemen TIKLAYIN !

Tüm Hosting Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

Dijital dünyanın giderek popüler bir hale gelmesi ile birlikte dijital programlar kullanılmaya başlandı.  Bu nedenle dijital platformda dijital iş yapmaya çalışan firmalar farklı alanlarda farklı iş seçenekleri oluşturmaya başladı.  Özellikle internet ortamındaki gelişmenin web sitelerindeki değişimin gerçekleşmesi ile firmalar arama motorlarında ilk sıraya gelinebilecek yolları aramaya başladı.  Bu bağlamda yürütülen ve bu amaç ile ortaya çıkan SEO danışmanlığı meslek dalına ilişkin merak konusuna açıklık getirilmek istenmiştir ki bu soru SEO danışmanlığı nedir? sorusudur.  SEO; arama motoru optimizasyonu şeklinde açıklanan ve Türkçeye çevrilen bir kavramdır. İnternet aracılığı ile hizmet almak isteyen kişilere ait bilgilerin üst kısmında çıkmasını sağlayan kişiye ise SEO danışmanı denir. SEO, kavramı sürekli değişen bir kavram olduğu için yenilik ve gelişimi ifade etmektedir. SEO danışmanları, web sitelerdeki görünürlüğü artırmak ve bunun için farklı teknikteki içerikleri kullanılmasını sağlar.  Tüm dijital platformda kendini ilk sırada göstermek isteyen ve bu şekilde müşteri talep unsurunu artırmak isteyen her sektör SEO danışmanına başvurmaktadır.

SEO Danışmanı Görev ve Yetkileri Nelerdir?

Günümüz koşullarında gelişen teknoloji ile bilişim sektörüne olan ilginin de artış göstermesi web sitelerinin önemini artırmaktadır. SEO danışmanı ise web siteleri için oldukça önem arz etmektedir.  SEO danışmanlarının görevleri ise şöyledir:

 • Web sitelerinin yenilenmesi, değiştirilmesi ve geliştirilmesinde fikirler üretmek.
 • İçerik geliştirmek.
 • Anahtar kelime belirlemek.
 • Kaliteli ve özgün içerikler oluşturarak yeniliklere kapı açmak.
 • Sitenin yapısını ve içeriğini belirlemek.
 • Reklam kampanyalarının oluşumunu sağlamak.
 • Rakip firmaların SEO danışmanı araştırmasını incelemek ve o yönde hedef almak.
 • Web analitik araçlarını kullanarak site içindeki istatistikleri gözlemleyebilmek.
 • Ziyaretçi sayısını artırmak ve güçlendirmek.
 • Satış grafiklerinde artış sağlamak.
 • Kodlama hatalarını belirleyerek sitenin mevcut durumunun aşağıya inmemesini sağlamak.
 • Algoritma güncellemeleri.
 • Mobil SEO, günümüzde mevcut güncellemelerin trend kullanım alanı olan sosyal medyanın mobil tarafından kullanması ile birlikte önemli bir yer alır.
 • Bir SEO uzmanın, HTLML, CSS, JS gibi temel programlama dillerine hakim olması ve belirli bir düzeyde bilgisinin olması beklenmektedir.
 • SEO uzmanı, verileri iyi derecede analiz etmeli ve firmaya kısa ve uzun vadede öneriler sunmalıdır
 • Stratejiler geliştirerek müşterinin ihtiyaçlarını karşılamalıdır.

Bu noktada, dikkat edilmesi gereken kısım SEO danışmanlarının web siteleri için oldukça önemli olmasıdır. SEO danışmanını iyi seçmek firma içindeki bilişim teknolojisi adına önemli sonuçlar vereceği gibi kötü bir hamlenin de olumsuz sonuçlar vereceği unutulmamalıdır.

SEO Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınmalıdır ve Avantajları Nelerdir?

SEO, danışmanlığı alınırken dikkat edilmedi gereken nokta SEO danışmanının size hangi konuda avantaj sağlayacağını öğrenmeniz olacaktır. Bu noktada SEO danışmanlık hizmeti almadan önce hangi hizmetleri alacağınızı biliyor olacaksınız. Web sitesi içerisinde takip trafiğinizin artması, sitenizin tıklanma sayısının artış göstermesi etkileşimi artıracaktır. SEO danışmanlık hizmeti almanın diğer bir avantajı insanlar sizi kısa bir süre içerisinde tanıyacaktır. Böylelikle, işletmenize olan ilgi de artmış olacaktır. SEO danışmanlık hizmeti, herhangi bir sektör için değil her sektör için avantaj sağlayacaktır.  Belirlediğiniz ve hedef aldığınız kitleyle kurduğunuz iletişim arttıkça istatistiksel grafiklerde artan trendi yakalamış olacaksınız. Pazar alanı ve firmalar arttıkça her sektör kendini dijital pazarlamanın içerisine girerek göstermeye çalışıyor. Bu alanda kendinizi gösterebilmek adına SEO danışmanlık hizmeti almanız çok önemlidir.

Kimler SEO Danışmanı Olabilir?

Bu mesleği yapabilmek için özel bir eğitim alınmasına gerek yoktur.  SEO danışmanı olmak isteyen kişiler, bilişim kurslarından ve online kurslardan eğitim alarak kendini geliştirebilir. SEO danışmanları, üst düzey bilgisayar bilgisine sahip olan kişiler tarafından da tercih edilen bir meslek dalıdır. Bilgisayar ve bilişim teknolojileri konusunda iyi olan kişiler tarafından yardım alabilirsiniz.

Top