X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Sanal Sunucu Paketlerinde 10 AY Öde 12 AY Kullan Fırsatı İçin Hemen TIKLAYIN !

Tüm Hosting Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

Uzak Masaüstü Sunucu Kiralama hakkında bilgi vermeden önce uzak masaüstü sunucu nedir? Uzak masaüstü sunucu kişisel bilgisayarlardan yada kullanılan ortak bir bilgisayardan bağlantı yapılmasına imkân sağlayan sunucu türleridir. Uzak masaüstü bağlantısı yada orijinal ismi ile Remote Desktop Connection yani RDP Windows tabanlı bir sunucudur. Dolayısı ile Windows sistemini kullanan bilgisayardan uzak masaüstü bağlantısı yapılmak sureti ile aynı ağ üzerinde bulunan veya internet üzerinden bağlı Windows kullanan başka bir bilgisayara erişmek için kullanılır.

 

Daha iyi anlatmak için şu örneği verebiliriz. Bu sistem ile çalıştığınız yerdeki bilgisayara ait tüm dosyaları ve gerekli programları evinizde bulunan bilgisayardan yönetebilir ve kullanabilirsiniz. Bir anlamda işyerindeki bilgisayarınızı eve taşımadan evden kullanma imkanı sağlar.

 

Uzak Masaüstü Sunucu Kiralama sonucunda bilgisayarlarda bulunan tüm ofis programlarını kullanma imkanı, veri tabanları ile çalışma imkanı ve Windows uygulamalarını kullanabilme gibi imkanları elde edersiniz. Yapılacak kiralama ile mevcut internetiniz üzerinden işyerinde bulunan bilgisayarınıza erişmek ve gerekli çalışmalarınızı evden yapmak mümkün hale gelir.

 

Uzak Masaüstü Sunucu Kiralama

 

Uzak Masaüstü Sunucu Kiralama ile bir takım avantajlar elde etmek mümkün. Bu sistem sayesinde web sitelerinize ulaşır, e-posta ve veri tabanı için kullanabilirsiniz. Uzak masaüstü sunucu sayesinde ulaşmak istediğiniz bilgisayara erişim sağlar ve burada bulunan verilerinizi kullanabilirsiniz. Son derece faydalı olan bu teknoloji sunucu üzerinde bulunan tüm uygulama ve dosyaları aynı zamanda verileri uzak masaüstü sunucusundan erişim ile kullanmaya olanak sağlar.

 

Bu teknoloji sayesinde evinizden işyerinde bulunan bilgisayarın kontrol edilebilmesi imkanına kavuşursunuz. Özellikle yoğun çalışma temposu olan insanlar tarafından kullanılan bu sistem seyahat halinde veya ev ortamında bulunurken çalışma hayatında kullandığınız bilgisayar üzerinden tüm işlemleri yapabilme imkanı sağlar. Uzak Masaüstü Sunucu Kiralama ile evden işi yönetme şansı yakalamış olursunuz. Konforlu bir şekilde her durum ve şartta gerekli olan internete sahip iseniz bağlantı yapabilir ve sizin için önemli olan program veya dosyalara erişim imkanı yakalarsınız.

 

Diğer bir avantajı ise bu sistemin kullanım kolaylığıdır. Kullanıcılar çok rahatlıkla bu sisteme adapte olabilir ve kullanım gerçekleştirebilir. Genel olarak bağlantı kimlik bilgisi sorularak gerçekleşir. Uzak masaüstü bağlantısını kullanan kişiler tarafından uzak bir bilgisayarda bulunan işlemleri yapmak ve sistemi kullanmak oldukça kolay ve güvenli bir şekilde yapılabilir. Bu teknoloji güvenli olduğu için işletmeler ve bireyler tarafından tercih edilen ve kullanılan bir sistem olarak karşımıza çıkar.

 

Uzak Masaüstü Sunucusunu Kolay Kullanabilir miyim?

 

Uzak Masaüstü Sunucu Kiralama ile tüm işlemleri kolayca yapmak mümkün. Uzak masaüstü bağlantısı yapmak kolay ve herkesin yapabileceği bir konudur. Uzak masaüstü sunucu yazılımları tüm kullanıcılara sistemi kolay kullanmaları konusunda gerekli açıklamaları yapar ve bağlantı yaparak verilere ulaşmalarına olanak tanır. Sizin yapmanız gereken tek konu istemci olarak uzak masaüstü sunucusu yazılımının bilgisayarınıza kurulmuş ve aktif hale getirilmiş olmasıdır.

 

Uzak masaüstü sunucu yazılımlarının çoğu ücretsiz yazılımlardır ve nasıl kullanılacağı ile ilgili bir çok dokuman internet üzerinde çeşitli platformlarda vardır. Buralardan her türlü desteği almak mümkündür. Bu sistemi kullanmak karmaşık bir olay değildir. Dolayısı ile ağır bir çalışma temposu olanlar yada sürekli seyahat etmek zorunda kalanlara önemli avantajlar sağlar.

 

Özellikle sunucu üstünde bulunan tüm uygulama ve verilere her yerden erişim imkanı oldukça iyi bir özelliktir. Tabi bu sistemi kullanmak için bulunduğunuz yerde mutlaka internet bağlantısı olması gerekir. Yeterli hızda bağlantı olmayan yerlerde sistem üzerinde bir takım kesinti problemleri yaşamak olasıdır.

Top