X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

 

VMWare ne işe yarar? sorusu, doğru bir şekilde sanal makine kurmak isteyenlerin karşısına sıkça çıkmaktadır. Bugünlerde dünyaca ünlü bir sistem olarak kullanılan sanal makine uygulamasıdır.  Bu uygulama 1998 yılında BT uzmanı tarafından üretilmiştir. Fiziksel bilgisayarlarınızın ihtiyacı olan ekstra uygulama ve yazılımların yürütülmesine yardımcı olmaktadır. Fiziksel bilgisayarınızla uyumlu olmayan yazılımların kurulmasına destek sağlayan sanal makine yazılımları, özellikle program testi yapan yazılımcılar tarafından tercih edilmektedir. VMWare üzerinde, dilerseniz x86 işletim sistemlerini ya da x64 tabanlı işletim sistemlerini hızlı ve rahat bir şekilde kurabilmeniz için gerekli sanal aygıtın kurulumunu birkaç tıkla gerçekleştirebilirsiniz. Fiziksel bilgisayarınızın özelliklerinden farklı özelliklere sahip sanal makineler oluşturmak için uygulamayı kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Fiziksel Bilgisayarınız Üzerinde Sanal Makineler Kullanabilirsiniz

Aynı zamanda fiziksel bilgisayarınızın özelliklerini kullanan bir sanal makine oluşturmak için köprü görevi gören VMWare üzerinde, riskli görülen işlemleri rahatça yürütebilirsiniz. VMWare ne işe yarar? sorusunun en net yanıtlarından birsi de işte tam bu noktada, fiziksel bilgisayarınıza ikinci bir işletim sistemi kurmak ve uygulama denemelerini gerçekleştirmek için farklı sanal makine kombinasyonlarını oluşturmanıza yardımcı olmasıdır. Bu avantajları sayesinde özellikle yazılımcılar tarafından VMWare yazılımı sıkça tercih edilmektedir. Birbirinden izole olmak üzere birden fazla işletim sistemini aynı anda çalıştırmanıza yardımcı olan uygulama, yüksek performanslı şekilde çalışmak için fiziksel bilgisayarınızın donanımına ihtiyaç duymaktadır. VMWare uygulamasının kurulumu ve ayarlarının yapılması oldukça kolaydır. Bu nedenle uygulamayı bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulum adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Kurulum işlemi sona erdikten sonra yapacağınız kısa süreli yeniden başlatma işlemi ile uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dilediğiniz İşletim Sistemi Ya da Uygulamayı Sanal Makinelerde Deneyin

VMWare, kişisel bilgisayarınızın dilediğiniz aygıtı simüle edebilmesine yardımcı olan bir yazılımdır. VMWare ne işe yarar? sorusu için verilebilecek en net ve kısa yanıt, bu yazılımın kişisel bilgisayarınız üzerinde birden fazla sanal bilgisayar çalıştırmanıza yardımcı olan uygulama olmasıdır. Bu uygulama, masaüstü uygulamaları test etmek ya da yedek sunucular kurabilmek için gerekli olan farklı versiyonlar oluşturulmaktadır. İhtiyaçlarınıza yönelik en mantıklı uygulamayı tercih ederek kullanabilirsiniz.

Masaüstü VMWare Sürümü Ne İşe Yarar?

Masaüstü bilgisayarlar ve kişisel kullanım için hazırlanan VMWare sürümü üzerinde farklı yazılımlar ya da internet sitelerini deneyimleyebilirsiniz. Masaüstü sürümün kullanıcılara sağlamış olduğu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bilgisayarınıza birden fazla işletim sistemi kurabilirsiniz. Dualboot yöntemini kullanmadan rahatça dilediğiniz işletim sistemini kullanabilme şansı yakalarsınız.
  • Bilgisayarınız için riskli olduğuna inandığınız yazılımları ya da internet sitelerini deneyebilirsiniz. Sanal bilgisayarların yazılımlarında yaşanan sorunlar, fiziksel bilgisayarınızı etkilemeyecektir.
  • VMWare ne işe yarar? sorusuna yanıt veren en önemli işlemlerden birisi de dilediğiniz yazılımı kolay bir şekilde kullanabilme imkânı tanımasıdır. Linux işletim sistemini kullananlar için oldukça faydalı olan VMWare, Linux üzerinde çalışmayan uygulamaları aktifleştirmenize yardımcı olacaktır.
  • Otomatik boot özelliğiyle çalışan yazılımları deneyimleyebilirsiniz.

Sunucular için VMWare Ne İşe Yarar?

  • Tek bir sunucu üzerinde, birden farklı sunucu birimleri oluşturabilirsiniz.
  • Kolayca sunucu birimleri oluşturabilir, bu birimlerin başkaları tarafından yönetilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Uzaktan ya da yakından erişim imkanlarıyla, sunucu üzerinde hakimiyet kurabilirsiniz.
  • Fiziksel sunucuya erişme kısıtlaması getirip başka kullanıcıların giriş yapmasının önüne geçebilirsiniz.
  • Oluşturduğunuz sunucuları tamamen kapatmak yerine, kolay bir şekilde askıya alabilirsiniz.
  • Oluşturduğunuz sanal sunuculara, dilediğiniz kadar IP ataması yapabilir; yönetimini sağlayabilirsiniz.

VMWare ne işe yarar? konusu ile ilgili olarak hazırlamış olduğumuz bilgiler dışında uygulamayı detaylı bir şekilde inceleyerek istediğiniz şekilde sanal makine oluşturma uygulamasını kullanabilirsiniz. Sanal makine oluşturmak ya da sunucu yönetiminizi çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilmek için uygulamayı gönül rahatlığıyla bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Top