X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

Web Application

Web application nedir sorusu yazılım ve programlama gibi konularla ilgilenen kişilerin araştırdığı bir sorudur. Web application, internet üzerinden erişim sağlanan programlardır. Dilimize "web uygulamaları" olarak çevrilebilir. Web application, işlevsel ve pratik bir program türüdür. Web application günümüzde yaygın kullanılmaktadır.

Web application, bir internet tarayıcısı üzerinde çalışır. İnternet tarayıcısını bir istemci gibi kullanana web application seçili işlevleri yerine getirir. İstemci bu durumda, kullanıcı bilgisayarı olmaktadır. Web applicationlar, bir web sitesinde mesaj formu ya da online mobil uygulama olarak karşımıza çıkabilir. HTML, JavaScript gibi yazılım dilleri kullanılarak oluşturulan web application, verileri işler ve depolar ve internet üzerinden çalışır.

Web Application Avantajları

Web application nedir sorusuna cevap verdikten sonra, web applicationların avantajları göz atmak gerekir. Web applicationların bu kadar yaygın kullanılmasının nedenlerinden biri de birçok avantaja sahip olmalarıdır. Web applicationlar bir program kurmayı ve yüklemeyi gerektirmeden kullanılabilirler. Bu sayede dünyanın her yerinden sadece bir internet bağlantısı sayesinde web application kullanabilirsiniz. Web applicationlar esnektir ve her tarayıcıda çalışırlar. Ayrıca web applicationlar bir güncellemeye ihtiyaç duymazlar. Sunucu bilgisayarda yapılan bir güncelleme uygulamayı kullanan tüm bilgisayarları da güncellemiş olur. Böylelike tüm sunucu pratik bir şekilde güncellenebilir.

Web Applicaton Son Yıllarda Oldukça Popüler

Web applicationlar uzun yıllardır teknoloji alanında var ve günümüzde de pratik kullanımları sayesinde çok sık tercih edilen bir yazılım türü. Her sektör ve kitleden kullanıcıya ulaşmayı başaran web applicationlar işleri kolaylaştırıcı bir yapıya sahipler. Ürün tanıtımı ve pazarlaması gibi işlemleri çok daha pratik ve uygun bir şekilde web applicationlar üzerinden yapabilirsiniz. Bu da daha geniş kitlelere ulaşmanıza olanak sağlar. 

Web applicationlar büyük işletmeler tarafından da çok sık kullanılıyor. Büyük işletmeler, web applicationlar sayesinde işlemlerin tek bir merkezden kontrol edilmesi imkanına erişiyor. Web applicationlar herkes için pratik çözümler sunan bir yazılım türü. Bu kadar sık kullanılmasının en büyük nedenlerinden birisi de bir işletim sistemine ihtiyaç duymaması. Bu yapıları sayesinde sadece bir internet bağlantısına sahip olmak, web application kullanmak için yeterli oluyor. Web applicationlar internet sitelerinin yönetimini daha kolay hale getiren güzel bir imkan. 

Web applicationlar kullanım için bir CD veya USB kullanımı ya da programa ihtiyaç duymayan yapıları kullanıcıların web tarayıcıları üzerinden erişim sağlamasına olanak tanıyorlar. Bu sayede kullanıcılar işlemlerini gerçekleştirebilir, hizmetlerden faydalanabilir, bilgi alabilir veya alışveriş yapabilirler. Web applicationlarda sistemin çökmesi durumu söz konusu değildir. Böyle bir aksaklık yaşanmaz çünkü farklı bir cihaza geçiş yaptığınızda tüm işlemlerinize devam edersiniz.

Web Application ve Mobil Uygulama Entegrasyonu

Web applicationlar sadece bilgisayarlar üzerinden bir kullanıma sahip olsaydı dar bir alanda kullanılacaklardı. Ancak mobil uygulamalara ile telefonlardan da erişim sağlanabilen bir yazılım haline gelen web applicationlar geniş bir kullanıma sahipler. Ekonomik açıdan da düşük maliyetlerle yer ve zaman fark etmeksizin işlemlerinizi yürütebilirsiniz. İşte, arabada, evinizde veya tatilde olsanız bile sadece bir internet bağlantısıyla ister telefonunuz, ister bilgisayarınız üzerinden işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Bu uygulamalar; tedarikçiyi, müşteriyi ve kullanıcıyı aynı sistemde buluşturur. Mekan veya cihazdan bağımsız işlemler gerçekleştirilir. 

Web applicationların mobil cihazlar ile entegrasyonu, Progressive Web Aplications (PWA) olarak tanımlanır. Bu yöntemle bir web sitesi, mobil kullanıcısına adeta bir mobil uygulama olarak gözükür. Bu sayede mobil üzerinden yapılan işlemlerde bir bilgisayar üzerinden yapılan işlemler kadar pratik, kolay ve hızlı gerçekleşebilir.

 

Top