X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

En İyi Fiyata .COM.TR 50 TL Yerine 25 TL Hemen Kaydetmek İçin Tıklayınız !

En İyi Fiyata .COM.TR 50 TL Yerine 25 TL Hemen Kaydetmek İçin Tıklayınız !

WhatsApp  Satış Öncesi

Windows Bulut Sunucu Nedir ve Ne İşe Yarar? Herkesin anlayabileceği bir şekilde açıklamaya çalışalım. Bilindiği gibi internet ile birlikte müthiş bir dijital çağ başladı. Böylece herkesin hayatında sanal dünya bir şekilde yer almaya başladı. Şu anda bir çoğumuz için sanal dünya vazgeçilmez bir hale geldi. İnternette yapılan her işlem veya her hareket bu dünyada bir alan oluşturur. Yani dünyada olduğu gibi sanal dünyada da her bir işlem fiziksel olarak alan işgal eder.

 

Bu durum aslında maliyete etki eden bir unsurdur. Maliyetin aşağı çekilebilmesi için yapılan araştırmalar neticesinde bulut sistemi bir anlamda bulunmuş oldu. Windows bulut sunucu sayesinde fiziksel maliyet azalmış hatta ortadan kalkmıştır. Bu sistem maliyet avantajı dışında bizlere güvenlik ve hız da vaat eder.

 

Windows Bulut Sunucu Nedir ve Ne İşe Yarar? Bulut sunucu internet kullanımı nedeniyle ve sanal dünyanın kullanılması nedeniyle ihtiyaç duymak zorunda kalınan fiziksel depolama ihtiyacının yok olması ve bunun yerine sanal depolama kullanılmasını sağlayan bir sistemdir.

 

Windows Bulut Sunucu Ne İşe Yarar?

 

Windows bulut sunucu fiziksel depolama ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu nedenle büyük bir maliyete katlanmayı da ortadan kaldırır. Aynı zamanda internet ortamında kullandığımız veya sanal dünyada kullandığımız bilgi, belge ve dokümanların güvenliğini sağlar. Aynı zamanda bilgiye erişimde ve sanal dünyayı kullanmada yüksek bir hıza da ulaşmaya sebep olur.

 

Örnek vermek gerekir ise, herhangi bir internet sitesi ile iletişim kurarken mutlaka bir sunucu üzerinden iletişim kurmak gerekir. Bağlantı kurmaya çalıştığımız site ne kadar uzak fiziki bir depolama kullanmakta ise o kadar yavaş bir bağlantı meydana gelir. Windows Bulut Sunucu Nedir ve Ne İşe Yarar? Hızımızı artırmaya ve kolay bağlantı kurmaya yaradığı gibi maliyeti de düşürür.

 

Windows Bulut Sunucu Nasıl Çalışır?

 

Windows bulut sunucu nasıl çalışır? Izah etmeye çalışalım. Bulut sunucu sanal dünyada küçük bir alan olarak kabul edilebilir. İnternet dünyası oldukça geniş ve büyük bir şeydir. İnternet çalışma sistemi ile benzer bir şekilde çalışan bulut sistemleri gelecek neslin bir nevi alt yapısı sayılabilir.

 

Özellikle veri depo etme konusunda önemli bir özelliktir. Giderek çok daha büyük bir kitle tarafından kullanılmaya başlamıştır. Windows Bulut Sunucu Nedir ve Ne İşe Yarar? Bulut depolama ihtiyacı internet kullanımının büyüklüğü ve insanların site bağlantılarını kullanması sonucu ortaya çıkmış bir konudur. Büyük veri merkezleri tarafından sunucu depo alanı daha fonksiyonel kullanılması amacı ile işlemci güçlerini ve diğer kaynaklarını birleştirme yapmak suretiyle kullanıma sunmaktadır. Dolayısı ile bu hizmetleri kullananlara bu şekilde bir fiyat avantajı sunulmaktadır.

 

Bulut Sunucu Kullanmak Gerekli mi?

 

Bulut sunucu kullanmak gerekli mi? Bulut sunucu aslında her kullanıcının kullanabileceği ve önemli avantajları bulunan bir sistemdir. Bulut sunucuyu büyük internet siteleri yanında kişisel internet siteleri de kullanılabilmektedir. Burada kullanılan internet sitesinin trafik yoğunluğu çok önemli değildir. Bulut sunucular kullanılması fiziksel bir sunucu kullananlara göre bir çok avantaj sağlar. En önemlisi fiziksel sunucu erişimi ağır ve kesinti yaratabilir.

 

Fiziksel sunucu maliyet olarak yüksek ve erişilmez olduğunda internet sitesinin bağlantısını kesen bir sistem sunar. Ancak bulut sunucu kullananlarda bu şekilde bir sorun yaşanmaz. Bu husus güvenlik açısından da iyi bir güvenlik sağlanması anlamı taşır. Bulut sunucu tercih edenler her yerden erişim yapabilir. Yani internet bağlı tüm cihazlardan erişim sağlanabilir.

 

Windows Bulut Sunucu Nedir ve Ne İşe Yarar? Bulut sistemi depolama alanını kontrol altında tutarak yönetmenin en iyi yoludur.

Top