X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Sanal Sunucu Paketlerinde 10 AY Öde 12 AY Kullan Fırsatı İçin Hemen TIKLAYIN !

Tüm Hosting Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

 

Wordpress SEO ayarı nasıl yapılır? SEO günümüzde siteler için çok önemli bir kavramdır. Özellikle web site sahiplerinin büyüme ve gelişmeleri için oldukça önemli bir konudur. Çünkü SEO Google gibi arama motorlarında web siteleri için önemli bir rol oynamaktadır. Arama motorlarını her gün birçok insan bir şey aramak için kullanmaktadır. Ve araştırmalara göre arama motorunda bir şey arayan insanların çıkan sonuçların sadece ilk sayfalarına ve ilk sıralarına baktığı söylenmektedir. Normal bir web sitesinin ilk sıralarda çıkması zor olmaktadır. İlk sıralarda ve sayfalarda çıkmak için web sitesinin SEO’ya uygun olması gerekmektedir. SEO’ya uygun olan web siteleri ilk sayfalarda yer alabilecek ve böylece web sitesinin ziyaretçi yoğunluğu fazla olacaktır. Wordpress SEO ise WordPress altyapısını kullanan web sayfalarının arama motorunda öne çıkmasını sağlamak için yapılan optimizasyon çalışmalarıdır.

SEO Web Siteleri İçin Neden Önemlidir?

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Yani arama motorunda web sitelerinin birinci sayfaya yerleşmelerini sağlayan bir araçtır. Arama motorunda ilk sıralara yerleşmek web sayfaları için önemlidir. Çünkü bir web sayfasının ilk sıralarda yer alması demek arama motorunu kullanan kişilerin ilk gözlerine çarpacağı sayfa demektir. Böylece web sayfası diğer ilerideki sayfalardaki çıkan sonuçlara göre daha fazla tıklanacaktır. Bunların sonucu olarak ise web sitesinin tanınırlığı artacak ve müşteri sayısı yükseldiğinden dolayı satışları artacaktır. Wordpress SEO ayarı nasıl yapılır? Sorusu için ise yapılacak SEO ayarları ile birlikte web sitesi öne çıkacaktır. SEO ayarlarının iyi yapılması optimizasyonun en iyi şekilde olmasını sağlamaktadır.

Wordpress’e Göre SEO Ayarı Nasıl Yapılır?

Wordpress SEO ayarı nasıl yapılır? Wordpress SEO ayarları yapılırken şu noktalara dikkat edilmektedir;

  1. Tema: Wordpress’e göre SEO ayarları yapılırken temaya dikkat edilmelidir. Wordpress kütüphanesinde çok sayıda ücretsiz ve ücretli temalar bulunmaktadır. Fakat SEO’ya en iyi şekilde uyum sağlayabilmek için ücretli olan temaların kullanılması gerekmektedir. Çünkü ücretsiz temalar kalite olarak daha düşük olabilmektedir.
  2. Alan adı: Wordpress web sitesi kurulurken alan adının seçilmesi gerekir. Alan adı seçerken ya www olarak bir alan adı seçilmesi gerek ya da www olmadan bir alan adı seçilmesi gerekmektedir. Her ikisi seçildiğinde arama motoru web sitesini iki farklı site olarak kabul etmektedir. Bu sebepler iki seçenekten birinin seçilmesi gerekir.
  3. Görünürlük ayarı: Wordpress web sitesi kurarken siteyi arama motorundan gizlemek için şans verir. Bu şans önemlidir. Çünkü böylece site internette kullanıma açılmadan yani yapımı sürerken çalışmalar sürebilmektedir. Bu da web sitesinin daha kusursuz ve eksiksiz olmasını sağlar.
  4. URL Kullanımı: URL’ler de SEO için önemlidir. Web sitesi için URL seçerken URL’lerin SEO dostu olmasına dikkat edilmelidir. SEO dostu URL’ler sayfanın içeriğini belli eden URL tarzı olmaktadırlar. Böylece kullanıcılar sitenin URL’sine bakarak hangi siteye gideceğini tahmin edebilir.
  5. SEO eklentisi: SEO eklentileri eklemek Wordpress SEO ayarı nasıl yapılır? Sorusunun cevap kısmında en dikkat edilmesi gereken konudur. En popüler eklentilerin seçilmesi ile birlikte web sitesi arama motorunda ilk sıralara yerleşecektir.
  6. XML site haritası: XML site haritaları kullanıcılar için çok kullanışlı bir argümandır. Bu haritalarda web sitesinin yazıları veya yazıları gibi bilgiler bulunur.
  7. Etiket kullanımı: Etiketler arama motorunun web sitesini anlayabilmesi için önemli noktalardır. Bu nedenle web siteleri hazırlanırken etiket kullanımına dikkat edilmelidir. Açıklayıcı ve ilgi çekici etiket kullanımları ile birlikte web sitesi SEO’ya uygun hale getirilir.
  8. Site hızı: Site hızı Wordpress SEO ayarları için oldukça önemli bir faktördür. Site hızın yavaş olduğu bir sayfaya kullanıcılar girmeyi tercih etmemektedirler. Bu nedenle site hızı en iyi şekilde optimize edilmelidir. Wordpress SEO ayarı nasıl yapılır? Sorusunun cevapları bu şekilde olmaktadır.
Top