X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Sanal Sunucu Paketlerinde 10 AY Öde 12 AY Kullan Fırsatı İçin Hemen TIKLAYIN !

Tüm Hosting Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

 

Yandex mail yönlendirmesi nasıl yapılır? Mail yönlendirme işlemi, maillerinizi yandex mail sistemiyle kullanmak ve sunucularınızın bu dns üzerinden çalışmasına yardımcı olacak bir ayardır. Bu ayarın doğru bir şekilde yapılması birçok detaya dikkat edilmesini gerektirir. Doğru şekilde yapılmadığında mail sisteminizin ya da internet sitenizin doğru çalışmasını engelleme riskini barındırmaktadır. Linux üzerinde çalışan internet sitenizin mail sistemlerinin doğru ve kaliteli bir şekilde çalışmasını sağlamak adına gerekli kodlamaları yapmanız için tüm adımları rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Tüm adımları doğru bir şekilde uygulamak, sizlerin kurumsal maillerinizi yandex paneli üzerinden rahat bir şekilde yönetmenizi sağlayacaktır. Bu işlemlerin tamamını cPanel üzerinden rahat bir şekilde yürütebilirsiniz. İnternet sitenizin temelini bu ihtiyaçlara göre belirlemeniz oldukça önemlidir.

Cpanel Nedir?

Yandex mail yönlendirmesi nasıl yapılır? Mail yönlendirmenizi doğru şekilde yapabilmek için kullanmanız gereken kontrol paneli, internet sitenizin birçok ayarını yapabilmenize olanak tanımaktadır. Cpanel, Linux tabanlı internet sitelerinin doğru bir şekilde yönetilmesini kolaylaştırmak adına üretilmiş bir sistemdir. Hosting firmanız tarafından sizlere tanımlanan bilgiler doğrultusunda bu panele giriş yaparak, internet sitenizle ilgili tüm altyapı çalışmalarını kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Neden Mail DNS’nizi Değiştirmelisiniz?

Cpanel üzerinde, tanımlanan mail sunucusu ile çalışmak zaman zaman zor olmaktadır. Bu nedenle, internet adresiyle kullandığınız kurumsal maillerinizin kolay takibini sağlamak ve iletişim süreçlerini çok daha hızlı bir hale getirmek için bu işlemin doğru bir şekilde yapılması çok önemlidir. DNS değiştirme işlemi ise, cpanel sayesinde oldukça kolay ve basit adımlara indirgenmiştir. Yandex mail yönlendirmesi nasıl yapılır? Yandex üzerinden doğru ayarları yaptığınızda kurumsal mail sistemlerini doğru bir şekilde internet sitenize adapte edebilirsiniz.

Cpanel Yandex DNS Ayarları İçin Gerekli Adımlar 

Kurumsal mail sistemleri, işletmelerin iletişimini doğru bir şekilde sağlaması ve mail süreçlerinin doğru bir şekilde yürütülmesi oldukça önemlidir. DNS ayarlarını doğru bir şekilde uygulamak için şu adımları takip ettiğinizde güvenli bir şekilde tamamlamış olursunuz.

  • İşlemlere başlamadan önce yandex mail hesabına sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Eğer hâlihazırda bir yandex mail hesabınız yoksa https://passport.yandex.com.tr/registration/mail adresi üzerinden mail hesabınızı rahat bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Kurumsal mail adresinizle birlikte yandex üzerinden giriş yapabilmek ve kurumsal mail sisteminizin yandex altyapısında çalışabilmesi için gerekli adımlara domaininizi yandex’e kaydetmelisiniz.

Yandex mail yönlendirmesi nasıl yapılır? Mail yönlendirme işleminin doğru şekilde tamamlanması için internet adresinizin yandex tarafından doğrulanması gerekir. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için https://kurum.yandex.com.tr/domains_add/ adresine giriş yaparak, “Alan Adı Ekle” kısmına tıklayarak internet sitenizin adresini ekleyebilirsiniz. 

  • Sonraki işlem adımı olarak, alan adı ekle seçeneğini tıkladığınızda çıkan domainin size ait olduğunu doğrulayacak adımların olduğu ekran açılacaktır. Alan adı doğrulaması için gerekli tüm adımlar bu ekranda sizlere anlatılacaktır. Bu adımlardan en uygun olanı seçerek uygulayabilirsiniz. Domain doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra sıradaki adıma geçebilirsiniz.

MX Ayarlarınız İçin Gerekli Adımları Uygulamalısınız

MX ayarlarınızı yapmak için yandex’in size verdiği kodları, cpanel üzerindeki MX ayarları bölümünde uygulamanız gerekmektedir. Bunun en basit yöntemi, MX giriş bölümünden, önceki MX ayarlarının kaldırılması ve sistemin yandex’e devredilmesidir. Yandex mail yönlendirmesi nasıl yapılır işlemini tamamlamadan önceki en önemli adım, mx ayarlarının doğru şekilde yapılmasıdır. Bu nedenle bu adımda dikkatli olmanız çok önemlidir. MX ayarları silindikten sonra yandex’in verilerini girerek, yandex üzerinden çalışması için gerekli adımlardan birini daha tamamlamış olursunuz.

Gerekli adımların uygulanmasını tamamladıktan sonra, yeniden yandex’e dönerek, sitenin size ait olduğunu doğrulayabilirsiniz. Yandex, internet sitesinin sahibini doğruladığında, işlemlerinizi tamamlamış olursunuz. Bu işlem sonrasında, maillerinize yandex üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Top