X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde NET %30 İndirim ! Paketleri Hemen İncelemek İçin TIKLAYIN !

WhatsApp  Satış Öncesi

Yazılım dilleri, bilgisayarlarda yaptırmak istenen işlemleri komutlar halinde sıralanmasında kullanılmaktadır. Yazılım dilleri kullanılarak web sitesi oluşturulur bu siteler; finans, sağlık, web uygulama geliştirme, tasarım, video, resim gibi alanlarda oluşturma ve düzenleme sağlamaktadır. Web tabanlı programa dilleri ile web sitesi kurarak temalar tasarlamak ve özel programlar yazabilirsiniz. Yazılım dillerinde kurum bünyesinde veya özel bir şirkette bu dilleri kullanarak kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca, kuracağınız site de işlem ve uygulama konusunda da avantajlar sağlamaktadır. Programcının hangi veri üzerinde işlem yapacağı konusunda seçenekler sunmaktadır. Ayrıca, verinin nasıl depolanıp iletileceği ve hangi koşullarda işlemlerin yapılacağını tam olarak anlatmasını sağlayarak kuracağınız sitede size yüksek kazançlar sağlamaktadır.

Yazılım dilleri nelerdir

Yazılım dilleri farklı program kullanım düzeyine göre farklılık göstermektedir. Site kurma seçenekleri arasında belirleyici olan hedef oluşturulmak istenen uygulama ve işveren tarafından kullanılan büyük ve karmaşık bilgi yığınlarını hızlı ve verimli bir şekilde işlemesine izin verir. Bilgisayar programlama dilleri bilgisayarın anladığı dilde talimat vermemizi sağlamaktadır bunlar:

 1. Python: açık kodlu olmasından dolayı ücretsizdir. Oyun geliştirmek, uygulama yapmak, veri yapısı ve algoritma geliştirmek, web üzerinde tarama gerçekleştirmek gibi birçok alanda kullanabilirsiniz.
 2. Java: video oyun, mobil uygulama geliştirme ve web tabanlı yapımında kullanılan bir dildir
 3. C Sharp (C#): nesne yönelimli program üretilmesinde kullanılır. Mobil uygulama, konsol uygulama, web servisleri, web ve Windows form uygulamaları, oyun gibi C# dil ile yapabilirsiniz
 4. JavaScript: pazarlama, tasarım, finans ve sağlık hizmetleri vb. işveren tarafından kullanılır
 5. C++: bilgisayar programlama, oyunlar, ofis uygulamaları, grafik ve video düzenleyiciler gibi yazılımlar oluşturmak için kullanılır.
 6. PHP: Ücretsiz ve tüm büyük işletim sistemlerin ve web sunucusunda kullanılan bir dildir.
 7. Swift: Apple’ın İOS ve OS X uygulamaları için kullanılan çok paradigması, programa dilidir.
 8. Ruby/Ruby on Rails: Simülasyonlar, 3D modelleme bilgileri yönetmek için kullanılan bir dildir.
 9. Visual Basic: Grafik öğeleri sürükleyip veya bırakmak gibi değişiklikleri yapmasını sağlamaktadır.
 10. R: veri analizi ve istatikçilerin en çok tercih ettiği dillerden biridir.
 11. Perl: NASA’nın havacılık ve uzay mühendisleri için geliştirdiği yazılımdır
 12. MATLAB: Matematik programa dilidir. Yüz tanıma, şekil tanıma, görsel tanıma gibi yapay zekâ uygulamalarını kodlamada kullanılır.
 13. SQL: Veritabanın içerik eklem, erişilme ve yönetmesini sağlamaktadır
 14. C Dili: düşük seviyeli uygulamaları geliştirmek için yapı odaklı bir programlama dilidir.
 15. DELPHİ OBJECT PASCAL: programcıların Oracle veritabanlarını diğer sistemlere bağlanmasını sağlamaktadır.
 16. OBJECTİVE –C: diğer dillerin özellikleri ile donatılmasıyla birçok türevi olmaktadır.
 17. GROOVY: kodlama işlemlerinde işleri daha da hızlandırmasını sağlıyor.
 18. ASSEMBLY: bilgisayar sistemin yapısına ve işletim sistemine belirleyen kullanım dilidir.
 19. HTML: standart biçimlendirme dilidir
 20. Go: Google bun kendi büyük verilerini kullanmak ve arama motoru için tasarlamaktadır.

 

Yazılım Dilleri Maliyeti

Bilgisayarla iletişim kurmak için kullanılabileceği bir dizi yazılım dilleri, kurulum özelliğine göre fiyattı değişmektedir. Kendi siteniz kurmak veya bu başkasına yaptırarak oluşturmak belli bir fiyat seçenekleri sunmaktadır.  Web tasarım ajansına PHP ve ASP gibi yazılımlar için düşük fiyatlardan başlayarak milyonlarca liraya da çıkabiliyor. Hazır site almak için paket fiyatları sunduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Web tasarım maliyetlerinde domain ve hosting hizmetlerini de dâhil edilerek fiyat belirlenmesi yapılmaktadır. Sitede kullanılacağı özelliğe göre fiyat değişikliği bulunmaktadır. Ödeme miktarında fazla fiyat sınırlaması bulunmamaktadır. Farklı site kurmak ve bu sitelerde farklı yazılım oluşturmak için değişikler görünmektedir. Bu nedenle kullanılan yazılım dillerine göre fiyatta değişiklik göstermektedir.  Yazılım dilleri kurulum aşaması değişiklik göstermektedir bu da fiyatta değişiklikleri beraberinde getirmektedir. Konu ile ilgili bilgi almak ve daha fazla özellikleri hakkında bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Top